کد خبر: 117270 A

این کتاب ضمن معرفی نویسندگان مذکور به عنوان نویسندگان شناخته شده­‌ی پسامدرن، در ادامه نمونه­‌هایی از داستان­‌های پسامدرن این نویسندگان را در پی دارد.

ایلنا؛ نشر بوتیمار اخیرا کتابی منتشر کرده است تحت عنوان «پسامدرنیست­‌ها» که به معرفی و ارائه­‌ی برخی از نویسندگان و داستان­‌های پسامدرن اختصاص یافته.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ در ادامه­‌ی عنوان این کتاب آمده است: «شناخت­‌نامه و داستان­‌هایی از: جان بارت، باتلمه، تامس پینچن، دان دلیلو، رابرت کوور، جان هاکز، رانلند سوکه­‌نیک، ویلیام گس، ریچارد براتیگان، ریموند فدرمن و خولیو کورتاسار». به عبارت دیگر این کتاب ضمن معرفی نویسندگان مذکور به عنوان نویسندگان شناخته شده­‌ی پسامدرن، در ادامه نمونه­‌هایی از داستان­‌های پسامدرن این نویسندگان را در پی دارد.

این کتاب توسط علی معصومی ترجمه شده و در ۲۹۵ صفحه با ۱۰۰۰ نسخه در نوبت اول به بازار آمده است.

در بخشی از پیشگفتار این کتاب آمده است: «هم ادبیات مدرنیستی و هم ادبیات پسامدرنیستی نشان­‌دهنده­‌ی گسست پیوند با واقع­‌گرایی سده­‌ی نوزدهمی­‌اند و هر دوی آن­ها در شخصیت­‌پردازی به کاوش در ذهن می­‌پردازند و از واقعیت بیرونی به سوی بررسی حالت­های درونی آگاهی گرایش دارند… ادبیات مدرنیستی چندپارگی و ذهن­‌گرایی افراطی را بحران هستی­‌گرایی یا تضاد و برخورد درونی فرویدی می­‌داند…ولی پسامدرنیست­‌ها غالبا نشان می­‌دهند که این آشوب چاره­‌پذیر است؛ هنرمند ناتوان است و تنها راه ممکن ایستادگی در برابر " ویرانی " ادامه دادن به بازی در میانه­ی آشوب است.»

بوتیمار پسامدرنیست­‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر