کد خبر: 117155 A

در نشست هفتگی شهر کتاب؛ روز چهاردهم آبان؛ کتاب «اعترافات یک رمان‌نویس جوان» با حضور کارلو چرتی، مصطفی مستور، محمدحسن شهسواری و مجتبی ویسی نقد و بررسی می‌شود.

ایلنا: امبرتو اکو، فیلسوف، نشانه‌شناس و نویسندهٔ مشهور ایتالیایی است که از حوزهٔ علمی وارد حوزهٔ ادبی شده است. کتاب «اعترافات یک رمان‌نویس جوان» مجموعه مقالات اکو درباره‌ی نویسندگی است و تحشیه‌ای است بر متن رمان‌نویسی او. این تحشیه اما در مواردی از خود متن فرا‌تر می‌رود و تصویری هم‌زمان از اکوی رمان‌نویس و نظریه‌پرداز را به خواننده می‌نمایاند و بنیان‌های فکری، الگوهای نوشتاری و دلبستگی‌های او را در مقابل ما می‌گستراند. او انگار در این کتاب، خودِ نویسنده‌اش را زیر میکروسکوپ خودِ محقق‌اش گذاشته و به بررسی آن پرداخته است.

به گزارش ایلنا، این کتاب به قلم مجتبی ویسی به فارسی ترجمه و به همت انتشارات مروارید انتشار یافته است.

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه چهاردهم آبان ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی کتاب «اعترافات یک رمان‌نویس جوان» اختصاص دارد که با حضور کارلو چرتی، مصطفی مستور، محمدحسن شهسواری و مجتبی ویسی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست)، نبش کوچهٔ سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

شهرکتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر