کد خبر: 107072 A

علی اسماعیلی:

بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران آبان ماه سال جاری در سراسرکشور برگزار خواهد شد.

ایلنا: علی اسماعیلی(معاون امورفرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) در جلسه شورای برنامه‌ریزی این ستاد ضمن اعلام اولویت‌های این دوره از هفته کتاب گفت: باید مطالعه مفید را در سطح جامعه و بین اقشار مختلف گسترش دهیم و کاری کنیم تا کتاب به نیاز، آن هم از نوع دائمی تبدیل شود همچون نیاز به آب.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی معاونت امورفرهنگی، اسماعیلی گفت: در بیست و یکمین دوره هفته کتاب تقدیر از رسانه‌های فعال حوزه کتاب، گسترش مطالعه مفید، ایجاد اتحاد بین نهادهای فرهنگی، سیاستگذاری برای تبلیغ، ترویج و توسعه کتابخوانی باید در دستور کار قرار گیرد.

اسماعیلی از دبیر و اعضای هفته کتاب خواست از این فرصت برای تقدیر از خادمان این حوزه استفاده نمایند و هفته کتاب را بهانه‌ای برای آغاز کتابخوانی در سال قراردهید و به طرح‌های نو، مبتکرانه و خلاقانه بهاء و از کارهای تکراری و بی‌فایده خودداری کنید.

وی هفته کتاب را فرصتی مناسب برای بررسی سند نهضت کتابخوانی و روش‌های اهداء کتاب با توجه به ظرفیت‌ها نحوه و قراردادن کتاب در سبد فرهنگی خانوار‌ها دانست و خاطرنشان کرد: اجرایی نمودن دیدگاه‌ها و فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه کتاب، دیدگاه ریاست جمهوری و وزیر ارشاد باید یکی دیگر از اولویت‌های این دوره از هفته کتاب باشد. و با فعال کردن سایر نهادهای فرهنگی بصورت یکپارچه، هفته‌ای با نشاط برای این جشن بزرگ در سال ایجاد کنید.

رئیس شورای برنامه‌ریزی همچنین خواستار برگزاری منظم جلسات ستاد هفته کتاب و تبلیغات گسترده و بهره‌گیری از ظرفیت‌ رسانه‌ها شد و گفت: باید با اتحاد و تقویت بخش‌های، خصوصی و برگزاری نمایشگاه‌های موضوعی کتاب درسراسر کشور شاهد بررسی و شناسایی تسهیلات مورد نیاز برای ارتقاء سطح مطالعه مفید برای مخاطبان ناشران و نویسندگان به عنوان دیگر اولویت‌های این دوره نام برده و گفت: ارزیابی درست از ظرفیت‌ مطالعه در کشور می‌تواند برنامه‌ریزی درستی را برای هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران به ارمغان بیاورد. چرا که یکی از ابزارهای پیشرفت و ارتقاء دانش در سطح فردی و اجتماعی بهاء دادن به برنامه‌های چون هفته کتاب است.

بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران آبان ماه سال جاری در سراسرکشور برگزار خواهد شد.

هفته کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر