کد خبر: 230678 A

مدیرکل هنرهای نمایشی در بازدید از تئاترشهر:

حسین طاهری با بیان اینکه تا امروز حدود ۳/۵ میلیار از بودجه ۱۱ میلیاردی تئاتر اختصاص یافته است؛ از گفتگوی خود با معاون امور هنری برای دریافت بودجه و پرداخت باقیمانده مطالبات اهالی تئاتر خبر داد.

مدیرکل هنرهای نمایشی، روند بازسازی مجموعه تئاتر شهر را رضایت‌بخش دانست و از افزایش سه برابری سالن‌های در اختیار جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین طاهری که روز پنجشنبه در ادامه بازدیدهای دوره‌ای از روند بازسازی تئاترشهر به این مجموعه رفته بود، مشاهدات خود از فعالیت‌ پیمانکار در فاز نخست(شامل بازسازی و تعمیرات اساسی سالن‌های طبقه زیرین تئاترشهر) را تشریح کرد.

مدیرکل هنرهای نمایشی در این گفتگو همچنین از دغدغه‌های بودجه‌ای خود برای پرداخت باقیمانده مطالبات هنرمندان و اساتید در مذاکره با معاون امور هنری و افزایش سه برابری سالن‌های در اختیار جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نسبت به سال گذشته خبر داد.

طاهری با بیان اینکه هر هفته در جریان روند بازسازی مجموعه تئاتر شهر قرار می‌گیرد؛ اظهار داشت: اینطور به نظر می‌رسد که نگاه جامع و کاملی به بازسازی بنا وجود دارد و تمام اصول ایمنی و فنی موردنیاز با دقت و طبق برنامه اجرا شده است. تمام امکانات تهویه‌ای، اطفاء حریق، ایمنی، آکوستیک و مانور‌ از یک سویه به دو یا سه سویه درنظر گرفته شده و به نظرم بازسازی مطلوبی صورت گرفته که موجب خوشحالی خانواده تئاتر خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بنای تئاترشهر سه سال دیگر دوباره نیازمند بازسازی می‌شود یا خیر بیان کرد: فعالیت‌های انجام شده نسبت به آنچه انتظار می‌رفت دقیق‌تر و کامل‌تر است و لایه‌های گوناگون از کف، دیوارها و سقف طوری اجرا شده که سالن‌هایی استاندارد البته در حد مقدورات در اختیار داریم. به نوعی که می‌توان گفت این سالن‌ها از تمام سالن‌های زیرنظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح تهران مطلوب‌تر هستند.

مدیرکل هنرهای نمایشی همچنین درباره تمهیدات موردنظر برای بهره‌گیری از سالن‌هایی مجزا درصورت به پایان نرسیدن بازسازی تئاترشهر تا هنگام برگزاری جشنواره تئاتر فجر اظهار داشت: مسئولان بازسازی دو شیفته و سه شیفته درحال فعالیت هستند بلکه کار تا هنگام برگزاری جشنواره تئاتر فجر به پایان برسد. قبلا هم تاکید کردم برای ما کیفیت و دقت در امر بازسازی مجموعه اهمیت بیشتری دارد که نباید فدای سرعت شود.

این مدیر تصریح کرد: مسئولان دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر هم تمهیداتی برای بهره‌گیری از سالن‌های بیشتر را درنظر گرفته‌اند که طبق آن پیش‌بینی می‌شود سه برابر سال گذشته سالن در اختیار جشنواره باشد.

مدیرکل هنرهای نمایشی استفاده از ظرفیت سالن‌های خصوصی برای جشنواره را دور از ذهن ندانست و خاطرنشان کرد: سال گذشته تعدادی از سالن‌های خصوصی با جشنواره تئاتر فجر همراه بودند که قطعا تعداد آنها در این دوره بیشتر می‌شود. دوستان در تدارک قرارداد بستن با مدیران این سالن‌ها هستند تا به مجموعه خانواده فجر اضافه شوند.

طاهری در پاسخ به این سوال که از ابتدای سال چه مقدار از بودجه ۱۱ میلیاردی تئاتر کشور محقق شده؛ بیان کرد: تا امروز سه میلیارد و نیم از بودجه تئاتر به دست ما رسیده که هزینه‌ برگزاری جشنواره‌های عروسکی، کودک و نوجوان همدان و تئاتر خیابانی مریوان را پوشش داده است اما برای باقیمانده پرداخت‌ها با کاستی‌هایی مواجه هستیم.

این مدیر در انتها از رایزنی با معاون امور هنری برای دریافت بخش دیگری از بودجه تئاتر خبر داد و گفت: برای پرداخت دستمزد هنرمندان و اساتید دغدغه‌هایی داریم که به زودی برطرف خواهد شد. با آقای مرادخانی جلسه‌ای برگزار کردیم و گفتگوهایی داشتیم که ایشان نظر مساعد داشت و قول همکاری داد.

جشنواره تئا‌تر فجر مدیرکل هنرهای نمایشی بازسازی تئاترشهر بودجه تئاتر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر