کد خبر: 230652 A

سیما شیبانی، طراح و کارگردان نمایش «آنالیز» می‌گوید گروه با حذف حس بینایی تماشاگر هنگام اجرای نمایش و توجه به خاطره‌ها، رویاها و ترس‌های مخاطب قصد دارد به تجربه‌ای متفاوت دست یابد.

تماشاخانه آو این روزها میزبان اجرای نمایشی است که با تمرکز بر حواس پنج‌گانه البته منهای حس بینایی سعی دارد تجربه‌ای متفاوت برای گروه و تماشاگر رقم بزند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیما شیبانی، طراح و کارگردان نمایش «آنالیز» با ارائه توضیحاتی درباره اجرای جدید گروه «واحه» اظهار داشت: هفت سال است که در کنار یکدیگر مشغول به فعالیت هستیم و شیوه‌های اجرایی متفاوتی را تجربه کردیم اما نمایش «آنالیز» با آنچه در گذشته از سر گذراندیم تفاوت‌های بسیاری دارد و تجربه‌ای کاملا متفاوت است.

وی ادامه داد: در این اجرا تصمیم گرفتیم حواسی مانند بویایی، شنوایی و لامسه را فعال کنیم؛ در حالیکه تماشاگر همواره به دیدن اجراهای نمایشی عادت دارد.

این کارگردان جوان به بخش‌های متفاوت نمایش اشاره کرد و گفت: این اجرا از ۶ اپیزود تشکیل شده که ۴ قسمت ابتدایی به روایت داستانی برای تماشاگران اختصاص دارد و مخاطبان در دو بخش دیگر با اجرا همراه می‌شوند.

شیبانی همچنین تعداد تماشاگران اجرای «آنالیز» را محدود دانست و توضیح داد: در طول هر اجرا فقط میزبان ۱۹ نفر هستیم که در مدت ۲۰ دقیقه با نمایش همراهی می‌کنند. نیمی از نمایش ما در تاریکی و نیم دیگر در روشنایی می‌گذرد که با آنچه قبلا تجربه شده تفاوت دارد.

وی در پایان تصرح کرد: البته ترجیح این است که اطلاعات چندانی ندهم تا آنچه در سالن اتفاق می‌افتد تازگی خود را برای علاقه‌مندان از دست ندهد؛ اما در این تجربه به خاطره‌ها، رویاها و ترس‌های تماشاگر توجه داریم.

نمایش «آنالیز» هر روز در دو نوبت ۱۷ و ۱۸ در تمشاخانه آو واقع در میدان فاطمی ابتدای خیابان شهید گمنام، خیابان جهانمهر، پلاک ۲۶ به صحنه می‌رود.

این نمایش پیش از این در جریان سیزدهمین دوره جشنواره تئاتر تجربه در سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی اجرا شده است.

تماشاخانه آو آنالیز سیما شیبانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر