کد خبر: 230523 A

نمایش «مردن با دهان باز» به کارگردانی دلارا نوشین با حضور هنرمندانی چون داریوش مودبیان، داریوش پیرنیاکان، محسن حسینی در تماشاخانه سنگلج افتتاح شد.

شمع نمایش «مردن با دهان باز» به نویسندگی محمد وفایی و کارگردانی دلارا نوشین، توسط ایرج امامی بازیگر، کارگردان، تهیه کننده سینما، تئاتر و تلویزیون در تماشاخانه سنگلج روشن شد.

به گزارش ایلنا، مراسم شب چراغ نمایش «مردن با دهان باز» با حضور جمعی از هنرمندان و تماشاگران در تماشاخانه سنگلج برگزار شد. در این مراسم، یونس آبسالان مدیر تماشاخانه سنگلج با اظهار قدردانی از حضور تمام هنرمندانی که در این مراسم حضور داشتند گفت: «امشب در میان میهمانان داریوش پیرنیاکان از اساتید برجسته موسیقی حضور دارند. یکی از مشکلاتی که نسل جدید تئاتر با آن روبه روست عدم ارتباط این نسل با اساتید موسیقی، شعر و ادبیات است.»

او بیان کرد: «زمانیکه حلقه ملی در منزل شاهین سرکیسیان تشکیل شد، افرادی مانند عباس جوانمرد، احمد شاملو، محمود دولت آبادی، فهیمه راستکار، عبدل علی دستغیب و… حضور داشتند و چراغ هنر ملی را روشن کردند. در این حلقه نمایندگانی از تمام عرصه های هنر حضور داشتند و از همان نقطه تئاتر ایران شکل گرفت. امشب نیز دوباره این آشتی کنان با حضور هنرمندان عرصه های مختلف از جمله داریوش پیرنیاکان شکل گرفت. همه بزرگان باید به تماشاخانه سنگلج به مثابه تئاتر ملی ایران، کمک کنیم تا خواب آلودگی خارج شود.»

همچنین، اکبر رحمتی یکی از بازیگران این نمایش با اشاره به حضور ایرج امامی و کارنامه هنری این هنرمند گفت: «دکتر ایرج امامی از هنرهای بسیاری برخوردار است. او علاوه بر پیشینه بازیگری، کارگردانی و تهیه کنندگی در عرصه های مختلف، مجسمه ساز بزرگی است که به زودی دو اثرش از استاد کسایی و استاد محمدرضا شجریان در خانه هنرمندان رونمایی خواهد شد. ما بسیار خوشحالیم که این هنرمند امروز در کنار ما حضور دارد و شمع های این نمایش را به صورت نمادین روشن می کند.»

درادامه این مراسم، ایرج امامی با بیان اینکه بعد از ۴۰ سال به خانه خود بازگشته است توضیح داد: «در جایی خواندم، شاگردی از استاد خود می پرسد خوشبختی چیست؟ استاد به او پاسخ می دهد: خوشبختی دقایقی است که ما با یکدیگر داریم، این لحظات زمانیکه امتداد پیدا کند، کامل می شود. اکنون بعد از ۴۰ سال به خانه خودم برگشتم، جایی که در آن بازی می کردم، می نوشتم، کارگردانی می کردم و…این لحظه برای من یعنی خوشبختی. به مکانی آمده ام که در آن هنرمندان بسیاری را گرد هم می بینم، گویی آن لحظات امتداد یافته است.»

او عنوان کرد: «ما در دوره ای کارهایمان را آغاز کردیم و فعالیت های بسیاری انجام دادیم. اکنون به هنرمندان مختلفی که از نسل های مختلف در این تماشاخانه حضور دارند می نگرم و می دانم که این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد.»

در پایان این مراسم، شمع های نمایش «مردن با دهان باز» توسط ایرج امامی روشن و از پوستر این اثر رونمایی شد. همچنین هدایایی به رسم یادبود از سوی تماشاخانه سنگلج و دلارا نوشین کارگردان این نمایش به این هنرمند اعطاء شد.

در شب چراغ این نمایش، هنرمندانی چون داریوش مودبیان، داریوش پیرنیاکان، محسن حسینی، جواد انصافی، مریم معترف، میثم یوسفی، پرستو کرمی، علی آبادی و… حضور داشتند.

نمایش «مردن با دهان باز» نوشته محمد وفایی و به کارگردانی دلارا نوشین با نقش آفرینی شمسی فضلاللهی، اکبررحمتی، سیروس اسنقی، مژکان خالقی، امیر اسماعیلی، مهدی گلزار، مجید رسام، پرستورستمی، پویا سلیمانی، مهران ایرانی، نغمه رضایی از نهم آذر تا نهم دی ماه ساعت ۱۹ در تماشاخانه سنگلج به صحنه می رود.

مردن با دهان باز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر