کد خبر: 139250 A

با حضور دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر؛

لرنزو بارلو، سیلویا هووزار، لوان ختوگوری، مریم کروبی، سئونگی کیم، ناتاسیا وستند، شاهین صیادی، آلبرت بیگجانیان و مهمانان دیگری از کشورهای کانادا، ارمنستان و مجارستان از جمله حاضران در این جلسه بودند.

ایلنا: چهارمین بازار تئاتر ایران در سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با حضور قادر آشنا در طبقه دوم تالار وحدت افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، بازار تئاتر با حضور گروه‌های شرکت کننده در بازار، دبیر جشنواره و مهمانان خارجی حاضر در جشنواره با قرائت قرآن و سرود جمهوری اسلامی ایران کار خود را آغاز کرد.

قادر آشنا، دبیر جشنواره سی و دوم در این مراسم پس از خیر مقدم به حاضران گفت: امیدوارم ایامی که در ایران هستید اوقات خوشی داشته باشید و برنامه‌هایتان به خوبی انجام شود. جای دارد از کشورهایی که در این دوره از جشنواره و بازار تئاتر حضور پیدا کردند یاد کنم و از تک تک هم وطنان عزیزم تقدیر و تشکر داشته باشم.

وی در ادامه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را یکی از جشنواره‌های معتبر جهان معرفی کرده و افزود: در کشور ما گروه‌های تئاتری فعال و پویایی وجود دارند، دانشگاه‌ها، دانشکده‌ها، هنرستان‌ها و آموزشگاه‌های هنری زیادی فعالیت می‌کنند.

آشنا در ادامه به معرفی جشنواره‌های بین‌المللی تئاتر در ایران پرداخته و ادامه داد: این گردهم آیی برای آشنایی بیشتر با کارهای یکدیگر و دعوت از کارهای نمایشی یکدیگر است. گرچه می‌دانیم گروه ها با هم ارتباط خوبی برقرار می کنند اما این مسیر، مسیر منطقی تر و عادلانه‌تری است. همه گروه های حرفه ای در این جشنواره حضور دارند و این ارتباط باعثحضور گروه‌ها در کشورهای همدیگر می‌شود.

وی در پایان گفت: حضور گروه‌های ایرانی در جشنواره موجب دلگرمی و پشتگرمی برای خود و دیگر دست اندرکاران جشنواره است و ما هرچه داریم، از هم وطنان ایرانی‌مان است.

پیمان شیخی مجری این مراسم در بخش بعد به معرفی گروه های نمایشی پرداخته و از تک تک نمایندگان گروه ها دعوت کرد تا همراه با پخش فیلم، فعالیت های نمایشی خود را معرفی کنند.

از جمله حاضران در این جلسه لرنزو بارلو، سیلویا هووزار، لوان ختوگوری، مریم کروبی، سئونگی کیم، ناتاسیا وستند، شاهین صیادی، آلبرت بیگجانیان و مهمانان دیگری از کشورهای کانادا، ارمنستان و مجارستان بودند.

سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر