کد خبر: 135861 A

ایوب آقاخانی خبر داد:

تلاش کردیم گستره‌ای همه جانبه شامل نمایش‌گران رادیو، دانشجویان تئا‌تر و سینما، علاقه‌مندان این عرصه و هنرمندان تئا‌تر در این بخش حضور داشته باشند و همچنین به حضور استان‌های کشور هم بی‌اعتنا نباشیم.

ایلنا: مدیر بخش رادیو تئا‌تر سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر فجر، از اجرای یک رادیو تئا‌تر به زبان فرانسوی در این بخش خبر داد.

به گزارش ایلنا، ایوب آقاخانی با ارائه توضیحاتی درباره این باره گفت: امسال سعی می‌کنم یک رادیو تئا‌تر به زبانی غیر‌ایرانی و احتمالا فرانسوی در این بخش از جشنواره داشته باشیم تا بتوانیم میهمانان غیر ایرانی را نیز به این بخش جذب کنیم. البته سعی می‌کنیم این نمایش برای هر دو طیف تماشاگران ایرانی و غیر ایرانی مفید باشد.

وی افزود: تمام تلاشم در این دوره بر این بود که گستره‌ای همه جانبه شامل نمایش‌گران رادیو، دانشجویان تئا‌تر و سینما، علاقه‌مندان این عرصه و هنرمندان تئا‌تر در این بخش حضور داشته باشند و همچنین به حضور استان‌های کشور هم بی‌اعتنا نباشیم.

آقاخانی در توضیح اینکه چرا امسال فراخوان بخش رادیو تئا‌تر دیر منتشر شد، گفت: امسال با وجود تلاش‌های فراوان، کمی دیر توانستیم موافقت اصولی دبیر پیشین جشنواره فجر را برای حضور این بخش جلب کنیم. به همین دلیل کمی دیر فراخوان این بخش اعلام شد. به همین دلیل از اواخر آذر تا ۲۵ دی مهلت ارسال آثار در قالب MP۳ به دبیرخانه این بخش واقع در مرکز هنرهای نمایشی رادیو اعلام شد و تعیین کردیم این بخش با مشارکت مرکز هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش برگزار شود.

مدیر بخش رادیو تئا‌تر سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر فجر، اظهار داشت: رویکرد آثار امسال آزاد است، هرچند اولویت توجه به ارزش‌های ایرانی اسلامی اعلام شده است.

این هنرمند در پایان گفت: ۲۵ دی، مهلت غیرقابل تمدید ارسال آثار به دبیرخانه این بخش است و آثار در اختیار هیأت انتخاب قرار خواهد گرفت. حداقل هفت و حداکثر ۱۴ اثر انتخاب خواهند شد که به صورت زنده در قالب اجرای رادیوتئا‌تر در ایام معین اجرا خواهند شد. این بخش رقابتی توسط هیات داوران منتخب که به زودی اسامی آنان را اعلام می‌کنم، براساس نسخه اجرای زنده قضاوت می‌شوند و امیدوارم در شش رشته نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی، بازیگری زن و مرد، تهیه کنندگی و افکتوری جوایزی به برگزیدگان اهدا کنیم.

ایوب آقاخانی رادیو تئا‌تر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر