کد خبر: 117265 A

روی خوش مرادخانی به حفظ و نگهداری بنای تئاترشهر؛

محسن حسن‌زاده از پی‌گیری جدی اتابک نادری و قادر آشنا برای تامین منابع سالانه حفظ و نگهداری بنای تئاترشهر و رویکرد مثبت معاون هنری وزارت ارشاد به موضوع خبر داد.

ایلنا: محسن حسن‌زاده از پی‌گیری جدی مدیریت تئاترشهر و مدیرعامل مرکزهنرهای نمایشی برای تعیین بودجه سالانه حفظ و حراست از بنای تئاشهر خبر داد که طبق صحبت‌های صورت گرفته گویا با رویکرد مثبت علی مرادخانی، معاون هنری وزیر ارشاد مواجه شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مشکلات ساختمان تئاترشهر با توجه به کاستی‌های مالی و فعالیت‌های گاه و بی‌گاه شهرداری تهران در اطراف این مجموعه طی سال‌های اخیر روند رو به افزایش به خود گرفته بود، تا جایی که رسانه‌ها، مدیران و کارشناسان بر تعیین بودجه مشخص سالانه برای حفظ و حراست از بنای مجموعه تاکید داشتند.

ایجاد تغییرات مدیریتی در قوه مجریه به ویژه در معاونت هنری وزارت ارشاد اما نوید رویکرد جدید مسئولان برای به سامان شدن وضعیت تئاتر کشور با برنامه‌ریزی صحیح و تامین اعتبار مورد نیاز را می‌داد. امری که به خودی خود موجب می‌شد تامین بودجه مشخص برای رسیدگی بهتر به تئاترشهر را در دسترس‌تر از گذشته متصور شویم.

پس از آغاز فعالیت‌ اتابک نادری به عنوان مدیر تئاترشهر، روند تامین اعتبار بازسازی بنا شکل تازه‌ای به خود گرفت و او همت خود را برای رسیدگی و شروع مراحل بازسازی به کار بست اما گویا توجه نادری به ایجاد تغییرات جزئی معطوف نیست و زمزمه‌های مثبتی در ارتباط با آغاز رایزنی‌ها برای تعیین اعتبار مشخص سالانه برای حفظ و حراست از ساختمان تئاترشهر به گوش می‌رسد.

محسن حسن‌زاده، ‌ مدیر روابط عمومی مجموعه تئاترشهر با تایید این اخبار اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع برای مدیریت مجموعه تئاترشهر و قادر آشنا، مدیر مرکزهنرهای نمایشی مذاکراتی برای تامین اعتبار سالانه برای تئاترشهر در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه آقای مرادخانی، معاون هنری وزارت ارشاد هم رویکرد مثبتی به موضوع داشتند اما فعلا باید به انتظار نهایی شدن نتایج رایزنی‌ها بمانیم و تا پیش از نهایی شدن تصمیم‌گیری‌ها نمی‌توان خبر قطعی اعلام کرد.

وی در ارتباط با ادامه روند بازسازی بنا توسط شرکت پیمان‌کاری " پیکر نهاد " که به دلیل برگزاری جشنواره‌ آیینی سنتی مدتی متوقف شد و پس از آن بار دیگر شروع شده است گفت: کابل‌کشی دیزل ژنراتورها مراحا پایانی خود را طی می‌کند و بهره برداری از آن به زودی آغاز خواهد شد. شاید روند بازسازی توسط این شرکت کند به نظر برسد اما کارها درحال انجام شدن است و اگر توقف‌هایی هم در این مسیر رخ دهد بابت زمانی است که باید منتظر تامین اعتبار برای ادامه کار باشیم.

حسن‌زاده به راه‌اندازی آسانسور ظلع شرقی ساختمان و تعویض صندلی‌های کارگاه نمایش در این مدت اشاره کرد و بیان داشت: آسانسور ظلع شرقی نصب شده بود اما راه‌اندازی آن به دلیل مشکلات فنی و کاستی‌های مالی متوقف ماند که با پی‌گیری‌های آقای نادری به بهره برداری رسید. همچنین مذاکراتی صورت گرفت و شرکت رضکو که قبلا صندلی‌های تماشاخانه سنگلج را تجهیز کرده بود نسبت به تعویض صندلی‌های کارگاه نمایش اقدام کرد.

مدیر روابط عمومی تئاترشهر در پایان با بیان اینکه روند نوسازی صندلی‌‌های مجموعه ادامه خواهد داشت به رایزنی‌های مدیران برای تامین بودجه سالانه اشاره کرد و اظهار داشت: مدیر تئاترشهر و مدیر مرکزهنرهای نمایشی در حال مذاکره با نهادهای دولتی و خصوصی هستند تا شرایطی فراهم شود که منابعی سوای از آنچه وزارت ارشاد به عنوان تعهدات در خصوص طرح‌های عمرانی دارد برای حفظ و حراست از مجموعه تهیه کنند و تلاش می‌کنند این برنامه هرچه سریعتر به نتیجه برسد. این رویکرد نوید یک سری اتفاقات بهتر را داده که در صورت رسیدن به نتیجه مورد نظر اطلاع رسانی خواهد شد.

تئاترشهر اتابک نادری علی مرادخانی بودجه سالانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر