کد خبر: 113026 A

برای نخستین مرتبه در جشنواره بیستم کودک و نوجوان همدان؛

مسئول کمیته افتتاحیه و اختتامیه بیستمین جشنواره بین المللی تئا‌تر کودک و نوجوان همدان از حضور چهره‌های شناخته شده و مورد علاقه کودکان از جمله شخصیت عروسکی مل مل در مراسم افتتاحیه خبر داد.

ایلنا: مهد کودک‌های شهر همدان به استقبال اجرای نمایش‌های ویژه خردسال در بیستمین جشنواره بین المللی تئا‌تر کودک و نوجوان می‌روند.

به گزارش ایلنا، برای نخستین بار ۵ گروه بخش خردسال، ۲۲ اجرای خود را در مهدهای کودک شهر همدان برگزار خواهند کرد.
در این بخش نمایش‌های «پهلوان کچل» نویسنده و کارگردان هادی حسنعلی از تهران، «اول بپرس چرا» نویسنده و کارگردان نیاز اسماعیل‌پور از تهران، «عروسک‌های دوست داشتنی من» نویسنده و کارگردان مجید کیمیایی‌پور از اصفهان، «شهر عجیب» نویسنده و کارگردان زهرا مریدی تهران، «جک و ساقه لوبیا» نویسنده و کارگردان فریبا دلیری از تهران به جمع خردسالان می‌روند.

استان همدان به مدت شش روز شاهد اجرای ۸۴ نمایش صحنه‌ای در همدان، ۷۰ نمایش صحنه‌ای در شهرستان‌ها، ۳۵ اجرای نمایش خیابانی در همدان، ۴۰ نمایش خیابانی در شهرستان‌ها و ۱۰ نمایش در محلات، اجرای دو گروه کاروان شادی در سطح استان و اجرای تئا‌تر سیار در شهرستان‌های کبودرآهنگ، نهاوند، ملایر، فانین و همدان خواهد بود.

طبق اعلام مدیر اجرایی جشنواره بین المللی تئا‌تر کودک و نوجوان از همدان تعداد اجراهای هر گروه در طول روز سه نوبت خواهد بود.

به این ترتیب نوبت ۱۰ تا ۱۲ مخصوص دانش آموزان، ۱۶ تا ۱۸ ویژه ادارات و میهمانان جشنواره و ۱۸:۳۰ تا ۲۰:۳۰ ویژه مردم فرهنگ دوست همدان خواهد بود.

همچنین مسئول کمیته افتتاحیه و اختتامیه بیستمین جشنواره بین المللی تئا‌تر کودک و نوجوان همدان از حضور چهره‌های شناخته شده و مورد علاقه کودکان و نوجوانان از جمله شخصیت عروسکی مل مل، تیم کوچولو‌ها، عمو حمید و… در مراسم افتتاحیه خبر داد محمد گل‌محمدی با بیان اینکه مراسم افتتاحیه جشنواره تئا‌تر کودک و نوجوان ۲۴ مهرماه همزمان با عید سعید قربان برگزار می‌شود، گفت: این مراسم در فضای باز و با حضور کودکان، نوجوانان و خانواده‌های همدانی برگزار خواهد
شد.
وی با بیان اینکه سال گذشته هم برنامه افتتاحیه به صورت مردمی برگزار شد، گفت: در نظرسنجی‌های انجام شده، مردم از اینکه برنامه در فضای باز برگزار می‌شود ابراز خرسندی و رضایت کردند.

مسئول کمیته افتتاحیه جشنواره تئا‌تر افزود: به همین دلیل امسال نیز برنامه در فضای باز و با پیش بینی حضور ۲ هزار و ۵۰۰ نفر برگزار می‌شود.

گل محمدی اجرای برنامه‌های شاد و موزیکال و برنامه نورافشانی را بخشی از برنامه‌های پیش بینی شده دانست و گفت: در این مراسم ۲ هزار کتاب کودک و ۲ هزار بادکنک بین کودکان و نوجوانان توزیع می‌شود. همچنین ۱۵ هزار دعوت‌نامه آماده و در محلات مختلف همدان برای حضور مردمی در افتتاحیه این جشنواره توزیع شده است.

بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر