کد خبر: 112880 A

هفته آینده و در دانشگاه شهید بهشتی تهران؛

تفاوت‌های «تئا‌تر صحنه» با «نمایش درمانی» و نگاه تاریخی به آیین‌های نمایشی ایران مانند، آیین زار، گواتی و پری‌داری که به مبحثنمایش درمانی نزدیک هستند در این دوره مورد بحثقرار خواهد گرفت و برای استفاده کاربردی دانشجویان تدریس می‌شود.

ایلنا: مجید امرایی کارگاه‌ «نمایش درمانی» را در برای دانشجویان مقطع کار‌شناسی و کار‌شناسی ارشد روان‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در این کارگاه که فعالیت خود را از هفته آینده شروع می‌کند، آخرین متد‌ها، تکنیک‌های اجرایی و اطلاعات علمی در حوزه «نمایش درمانی» جهت استفاده کاربردی دانشجویان تدریس می‌شود.

تکنیک‌های آموزش، چگونگی مواجه با مخاطب، تعاریف مختلف تئا‌تر درمانی، تفاوت‌های «تئا‌تر صحنه» با «نمایش درمانی» و نگاه تاریخی به آیین‌های نمایشی ایران مانند، آیین زار، گواتی و پری‌داری که به مبحثنمایش درمانی نزدیک هستند در این دوره مورد بحثقرار خواهد گرفت و برای استفاده کاربردی دانشجویان تدریس می‌شود.

نخستین اثر تالیفی امرایی در حوزه نمایش درمانی با عنوان «نمایش در مسیر تکامل» سال ۸۹ توسط انتشارات دانژه به بازار نشر عرضه شد.

برگزاری کارگاه‌های مشابه در دانشگاه تهران، مرکزملی اسیتژ ایران(ویژه مربیان کانون)، حزه هنری، بهزیستی استان کهکیلویه و بویر احمد، مرکز درمانی خراسان رضوی و استان اصفهان از جمله فعالیت‌های امرایی در زمینه آموزش نمایش درمانی محسوب می‌شود.

کتاب دوم «نمایش درمانی» مراحل پایانی ویرایش را طی می‌کند که تا پایان سال منتشر خواهد شد.

مجید امرایی شهید بهشتی کارگاه نمایش درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر