کد خبر: 765927 A

یدیعوت آحارنوت خبر داد:

به طور معمول بسیاری از سران سابق اسرائیل در دو سطح سیاسی و نظامی وارد تجارت اسلحه و امنیت در جهان می¬شوند اما گزارش جدیدی ورود آنها به جهان تجارت مواد مخدر را فاش می¬کند.

 به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، ‌روزنامه «یدیعوت احارنوت» گزارشی منتشر کرد مبنی بر اینکه تعداد فراوانی از سران سابق سیاسی و نظامی اسرائیل امروز وارد تجارت مواد مخدر شده‌اند.

«ایهود باراک» و «ایهود اولمرت» دو نخست‌وزیر سابق، «دانه نافه» وزیر سابق بهداشت،‌ «یوحنان دنینو» رئیس پلیس، «عیدو نحشتان» ‌فرمانده سابق نیروی هوائی و «نتسان ألون» فرمانده اتاق عملیات ارتش از جمله این افراد هستند. 

این گزارش به انتصاب ایهود باراک به عنوان رئیس اداره شرکت «اینترکیور»‌ ویژه داروهای جدید اشاره می‌کند.

اندکی پیش از این، شرکت مذکور،  شرکت «کاندوک» را که در زمینه کشت مواد مخدر با کاربرد پزشکی دارد، خریداری کرد که هدف از آن واگذاری به یک شرکت سودده و فعال  بوده است. 

نتسان که مأموریت اخیر وی در ارتش، تهدید ایران بوده است، ‌می‌گوید که بین مدیریت شرکتی برای بازاریابی مواد مخدر و بین فعالیت‌های او در هنگام خدمت نظامی فصل‌های مشترکی وجود دارد.

وی مدعی شد که موضوع قیمت مواد مخدر را پیش از ابراز موافقت با فعالیتش به عنوان مدیر جدید طرح بررسی و تأکید کرد که ما در آستانه انقلاب جهانی قرار داریم. 

ایهود اولمرت به عنوان مشاور شرکت «یونبیو» برای بازاریابی مواد مخدرفعالیت می‌کند که در شهر «عسقلان» کارخانه بزرگی دارد. 

«الک رون» فرمانده سابق پلیس به عنوان ‌مدیر شرکت حفاظت از مزرعه مواد مخدر  فعالیت می‌کند. 

«عیدو نحوشتان»‌ فرمانده سابق نیروی هوائی نیز به عنوان رئیس کانسور برای کشت داروهای مخدر کار می کند. او همچنین می گوید که پیش از تصویب این کار، این حوزه را به خوبی مطالعه کرده است.

«نسیم براخا» صاحب شرکت «توگدار» توضیح داد درباره شخصیت معروفی تحقیق کرده است که از شبکه ارتباطات در جهان برخوردار باشد تا در صورت نیاز برخی امور را از وی مطالبه کند.

یدیعوت احارنوت نوشت:‌ «حمله سران سیاسی و امنیتی به عرصه‌های ویژه کشت مواد مخدر از روی صدفه و اتفاق نیست، چرا که آنها از فرصت فعالیت‌های حقیقی با سودهای اجتماعی سخن می‌گویند».  

تعدادی از صاحبان مجوز مصرف مواد مخدر در اسرائیل امروز به حدود ۴۰ هزار نفر می‌رسد که هر کدام  از آنها ماهانه حدود ۱۰۰ دلار مواد مخدر مصرف می‌کنند. 

بدیعوت احارنوت در همین راستا افشا کرد که بسیاری از مزرعه‌داران اسرائیلی زمین‌های خود را تغییر کاربری داده و با شنیدن سود بالا آنها را تحت کشت مواد مخدر برده‌اند. 

این روزنامه در ادامه نوشت هر کس که حتی بدون تجربه وارد این عرصه بزرگ شده سود فراوانی از کشت حتی یک گرم مواد مخدر برده است.

این روزنامه فاش کرد که کارشناسان اسرائیلی در حوزه زراعت، شیمی و بیولوژی برای گسترش انواع مختلف مواد مخدر که هر کدام مناسب نوعی بیماری است، ‌فعالیت می‌کنند. 

قانون رژیم صهیونیستی که استفاده از مواد مخدر را ممنوع اعلام کرده است، چهار سال پیش پس از دخالت وزارت کشاورزی با هدف خدمت و نجات کشاورزان از بحران‌های اقتصادی تغییر کرد و اجازه صادرات مواد مخدر به خارج از کشور را ارائه کرد.

همچنین تعدادی از احزاب اسرائیل از ۲۰ سال پیش برای قانونی کردن استفاده از مواد مخدر برای لذت در کنار مداوا مانند کشورهایی چون هلند و کانادا و آمریکا تلاش می‌کنند. 

 

تجارت جهان شیمی مواد مخدر امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر