کد خبر: 751570 A

ولیعهد سعودی عصر روز گذشته- دوشنبه- با رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنت‌کام) در کاخ یمامه در ریاض دیدار و درباره همکاری نظامی دو جانبه با وی رایزنی کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی» عصر روز  گذشته- دوشنبه- با «کنت فرانک مک‌کنزی»، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنت‌کام) در ریاض دیدار کرد و دو طرف در زمینه همکاری­‌های نظامی با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) همچنین گزارش داد که در این دیدار درباره تلاش‌­های مشترک واشنگتن و ریاض در زمینه مبارزه با تروریسم و افراط‌گرائی و نیز آخرین تحولات منطقه بحث و تبال نظر شد.

ولیعهد سعودی در سمت رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع عربستان نیز منصوب است.

«سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی نیز چند ساعت پیش از این دیدار با رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا دیدار و درباره آخرین تحولات منطقه با وی گفت‌وگو کرد.

این دیدار با توجه به درخواست­‌های روزافزون کنگره آمریکا برای تحریم و مجازات ولیعهد عربستان به اتهام دخالت در قتل «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی و نیز توقف فروش سلاح به عربستان و توقف حمایت از عملیات نظامی ریاض در یمن از اهمیت بسیاری برخوردار است. 

ایالات متحده آمریکا عربستان عربستان سعودی مبارزه با تروریسم واشنگتن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر