کد خبر: 749139 A

واکنش سخنگوی وزارت خارجه عراق به تصمیم ضدایرانی آمریکا:

سخنگوی وزارت خارجه عراق در واکنش به اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران گفت که منطقه به تصمیم‌هایی نیاز دارد که در تقویت ثبات آن سهیم باشد و تصمیم اخیر آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این چارچوب نمی‌­گنجد.

به گزارش ایلنا، «احمد الصحاف» سخنگوی وزارت خارجه عراق تصمیم اخیر «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و تروریستی خواندن این نهاد را تصمیم نامناسبی توصیف و تأکید کرد که منطقه به ثبات نیاز دارد.

وی در ادامه توضیح داد که منطقه به اتخاذ تصمیم‌­هایی نیاز دارد که در تقویت ثبات آن سهیم باشد و تصمیم مذکور در این راستا قرار نمی­‌گیرد.

الصحاف با تأکید بر مخالفت صریح عراق برای اینکه کانون و گذرگاه آسیب به همسایگانش باشد، توضیح داد: «عراق همواره موضع ثابتی در این زمینه اتخاذ کرده و هرگز اجازه نخواهد داد که خاک این کشور برای آسب رساندن به همسایگان مورد استفاده قرار گیرد».

وی تصریح کرد: «ما با ائتلاف‌­های سیاسی علیه کشورهای همسایه همراه نمی‌­شویم و با هر تلاشی که بر امنیت منطقه بازتاب مثبت داشته باشد،  همکاری خواهیم کرد».  

سخنگوی وزارت خارجه عراق با اشاره به پیروز تاریخی این کشور در جنگ علیه گروه­‌های تروریستی تأکید کرد که تروریسم در عراق شکست خورده و نابودی آن در منطقه مستلزم تلاش تمام طرف‌­های حاضر است.

وی در پایان از مواضع کشورهای دوست و خواهان صلح در حمایت از عراق در جنگ علیه تروریسم قدردانی و تأکید کرد که این جنگ هزینه فراوانی به کشور تحمیل کرد ولی از مواضع دوستان کاملا قدردانی می‌­کنیم.

 

خاک سپاه پاسداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عراق وزارت خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر