کد خبر: 747308 A

رئیس‌جمهوری آمریکا با هشدار نسبت به نتایج انتخابات پارلمانی در سرزمین‌های اشغالی از احتمال تشدید رقابت بین نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و رقیب اصلی او خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا سه روز پیش از برگزاری انتخابات در اسرائیل  در کنفرانس سالانه ائتلاف جمهوری‌خواه یهود در لاس وگاس گفت: «چه کسی در انتخابات اسرائیل پیروز خواهد شد؟ من نمی‌دانم». 

ترامپ تأکید کرد که رقابت بین «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «بنی گانتز» رقیب اصلی او بسیار شدید خواهد بود. وی در ادامه افزود: «هر دو مرد شایسته هستند»!

رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین گفت «اما من با به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان اشغالی در کاخ سفید در کنار نخست‌وزیر شما بوده‌ام».

اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان در حقیقت کمک به مبارزه انتخاباتی نتانیاهو در مواجهه با رقابت سختش با گانتز در انتخابات پیش روست».

ترامپ در سخنرانی‌ خود در لاس وگاس هیچ نوع جزئیاتی از جدول زمانی طرح صلح بین اسرائیل و فلسطین (معامله قرن) که احتمالا پس از برگزاری انتخابات در سرزمین‌های اشغالی فاش می‌شود، ارائه نداد.

انتخابات رقابت سرزمین های اشغالی نخست وزیر رژیم صهیونیستی نتانیاهو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر