کد خبر: 746088 A

معاون رئیس جمهوری ترکیه عصر روز گذشته آمریکا را به انتخاب یکی از دو گزینه بقا بر سر پیمان با ترکیه و یا قربانی کردن روابط دو کشور از طریق قرار گرفتن در صف تروریست‌ها فرا خواند

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «فؤاد اکتای» معاون رئیس جمهوری ترکیه در حساب کاربری خود در توئیتر و در پاسخ به اظهارات «مایک پنس» همتای آمریکایی خود در مورد خرید سامانه موشکی «اس ۴۰۰» روسیه از سوی ترکیه نوشت: «آمریکا باید تصمیم خود را بگیرد، آیا می خواهد متحد ترکیه باقی بماند یا آنکه می خواهد با همکاری با گروه‌های تروریستی ما را در وضعیتی سخت مقابل دشمنانمان قرار دهد».

مایک پنس روز گذشته -چهارشنبه- گفته بود که ترکیه باید میان عضویت و شراکت در پیمان ناتو و تلاش برای دست یابی به سامانه موشکی «اس-۴۰۰» روسیه یکی را انتخاب کند.

پیش از او، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه نیز تاکید کرده بود که معامله خرید سامانه «اس-۴۰۰» قطعی است و ترکیه از آن منصرف نخواهد شد.

چاووش اوغلو همچنین به واشنگتن پیشنهاد داد تا جهت اطمینان از اینکه این سامانه موشکی تهدیدی برای جنگنده های «اف-۳۵» آمریکا و سامانه‌های دفاعی ناتو نخواهد داشت، کارگروه فنی مشترکی را تشکیل دهد.

 

 

ترکیه توئیتر گروه های تروریستی ناتو واشنگتن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر