کد خبر: 745650 A

مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا:

مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا گفت که خروج بدون توافق بریتانیا از این اتحادیه، روز به روز محتمل‌تر می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، «میشل بارنیه» مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا گفت که احتمال برگزیت بدون توافق هر روز پررنگ‌تر می‌شود.

به گزارش یورونیوز، مجلس عوام بریتانیا دوشنبه شب با هر چهار پیشنهاد نمایندگان این مجلس در مورد برگزیت مخالفت کرد.

«جان برکو» رئیس مجلس عوام بریتانیا چهار طرح را از میان پیشنهادات نمایندگان پارلمان برای برون رفت از بن بست سیاسی در این کشور انتخاب کرده بود.

در یکی از این طرح ها پیشنهاد شده بود که بریتانیا «اتحادیه ثابت و جامع گمرکی» با اتحادیه اروپا داشته باشد. این گزینه پیش از این با اختلاف اندک ۲۷۱ رای در برابر ۲۶۵ رای رد شده بود. نمایندگان مجلس عوام بریتانیا دوشنبه شب نیز با ۲۷۶ رای مخالف در برابر ۲۷۳ رای به این طرح رای منفی دادند.

در یکی دیگر از طرح‌ها پیشنهاد شده بود که بریتانیا در بازار مشترک اروپایی باقی بماند. پیشنهاددهندگان خواستار ایجاد منطقه تجارت آزاد بین بریتانیا و اتحادیه اروپا شده بودند. این گزینه پیش از این با ۲۸۳ رای در برابر ۱۸۹ رای رد شده بود. نمایندگان مجلس عوام دوشنبه شب با ۲۸۲ رای مخالف در برابر ۲۶۱ رای موافق بار دیگر این پیشنهاد را رد کردند.

یکی از دو طرح دیگری که نمایندگان مجلس عوام بریتانیا در مورد آن نظر داد پیشنهاد رای عمومی در مورد هرگونه توافق برگزیت بود. این گزینه پیش از این با ۲۹۵ رای در برابر ۲۶۸ رای رد شده بود. این راه حل این بار با ۲۸۰ رای موافق در برابر ۲۹۲ رای مخالف رد شد. آخرین پیشنهاد هم تمدید فرصت برای اجرای برگزیت از سوی پارلمان بود. نمایندگان مجلس عوام پیش از این با ۲۹۳ رای در برابر ۱۸۴ رای با این طرح مخالفت کرده بودند. آنها دوشنبه شب نیز با ۲۹۲ رای مخالف در برابر ۱۹۱ رای موافق به این پیشنهاد رای منفی دادند.

نمایندگان مجلس عوام بریتانیا در حالی با هر چهار پیشنهاد نمایندگان این مجلس مخالفت کردند که پیش از این سه بار نیز با توافقی که «ترزا می» نخست‌وزیر بریتانیا با اتحادیه اروپا به دست آورده است مخالفت کرده‌اند.

برگزیت بدون توافق مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر