کد خبر: 741885 A

نمایندگان پارلمان اردن به دلیل اختلاف و مشاجره بین دو نماینده پس از انتقاد یکی از آنها از اظهارات خاندان هاشمی درباره قدس جلسه­‌ای را با موضوع مسجد الاقصی لغو و به تعویق انداختند.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، نمایندگان پارلمان پس از مشاجره دو نماینده و انتقاد یکی از آنها از اظهارات خاندان هاشمی درباره قدس جلسه‌­ای را با محوریت «مسجد الاقصی» به تعویق انداختند.

«عاطف الطراونة» رئیس پارلمان اردن تصمیم گرفت جلسه را به تعویق اندازد. وی گفت: «متاسفانه، مهمترین نشست را پیش از آنکه کامل شود، تعطیل کردیم».

این مشاجره بین «خالد الفناطسة» و «محمد هدیب» دو نماینده اردنی صورت گرفت و هدیب از اظهارات خاندان هاشمی نسبت به قدس انتقاد کرد که همین سخنانش موجب ایجاد تنش شد.

هدیب گفت: «خاندان هاشمی آماده هستند تا معامله قرن را کامل و امضا کنند و فقط پرداخت پول آن باقی مانده است».

وی با اشاره به مقاومت مسلحانه تأکید کرد که راه به سمت فلسطین کاملا شناخته شده و معروف است و صرف حرف زدن هیچ کمکی به فلسطین نمی‌­شود.

هدیب در پایان خطاب به مردم فلسطین گفت: «فقط خدا با شماست».

پس از این سخنان بحث و جدال در پارلمان اردن بالا گرفت.

طراونة «محمد هدیب» را نژاد پرست توصیف کرد و از او خواست کلام خود را پس گیرد.

هدیب یک نماینده اردنی فلسطینی الاصل است و همیشه با اتهام‌­های نژادپرستانه به نفع آوارگان و پناهندگان فلسطینی در اردن علیه نظام حاکم روبه‌روست.

 گفتنی است که اداره اوقاف قدس وابسته به وزارت اوقاف و مقدسات و امور اسلامی در اردن ناظر اصلی مسجد الاقصی و اوقفا قدس شرقی است.

اردن به موجب توافق «وادی عربة»  (توافق صلح اردن- اسرائیل) حق نظارت بر امور دینی مقدس را حفظ کرده است. 

 

پناهندگان پول فلسطین مسجد اردن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر