کد خبر: 736886 A

وزیر فرهنگ و ورزش رژیم صهیونیستی به تعقیب و سرکوب هر نوع صدای فلسطینی در داخل اراضی اشغالی ادامه داد و آخرین نمونه آن حمله به مدیر مجلس ملی دموکرات عرب بوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، «مری ریگیف» وزیر فرهنگ و ورزش رژیم صهیونیستی در ادامه گزافه‌گوئی‌ها و افراط‌گرایی خود به «لبنی زعبی» مدیر بخش مجلس فرهنگ عربی در این وزارتخانه حمله کرد چرا که وی شهر قدس را شهر اشغالی توصیف کرده بود. 

ریگیف به این کارمند عرب حمله کرد و از کمیسیون «خدمات دولت» خواست تا اقدام‌های لازم را برای برکناری زعبی از منصبش آغاز کند. 

وی مدعی شد که وزارتخانه‌اش نمی‌تواند چنین رفتارهایی را از سوی کارمندانش نادیده گیرد. 

ریگیف امروز- چهارشنبه- حکمی را که در تاریخ بیست و چهارم فوریه علیه زعبی به اتهام نشر دیدگاه سیاسی خود در صفحه فیسبوک صادر کرده بود،‌ منتشر کرد.

دادگاه کمیسیون خدمات دولتی،‌ زعبی را به پرداخت نیمی از حقوق ماهانه‌اش به دلیل بیان دیدگاه خود محکوم کرد. 

ریگیف که به نژادپرستی معروف است،‌ رفتار زعبی را بسیار خطرناک توصیف و بر لزوم محاکمه او به دلیل بروز چنین رفتاری تأکید کرد. 

مرکز برابری و انجمن جمعیت‌های فرهنگی عربی نسبت به اقدام‌های نژادپرستانه ریگیف در برکناری کارمندان عرب وزارتخانه مذکور هشدار داد و با انتشار بیانیه‌ای، پیگرد لبنی زعبی را به ادعای انتشار موضع خود محکوم کرد. 

«البر نحاس» وکیل زعبی ضمن دفاع از او، خواستار رفع اتهام از وی شد و بر حق قانونی او در بیان دیدگاهش تأکید کرد. 

بر اساس این گزارش، زعبی تنها کارمندی نیست که توسط وزرای کابینه نتانیاهو تحت پیگرد قرار می‌گیرد. به عنوان مثال «یسرائیل کاتس» وزیر اطلاعات و حمل و نقل رژیم صهیونیستی نیز «مقبوله نصار» کارمند حوزه رسانه را هنگام انتصاب به حوزه امنیت راه‌ها مورد حمله قرار داد.

 

 

 

 

 

وزیر ورزش رژیم صهیونیستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر