کد خبر: 735718 A

مایک پمپئو:

وزیر خارجه ایالات متحده به سیاست‌های دولت پیشین این کشور حمله کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه یواس‌ای تودی، «مایک پمپئو» وزیر خارجه ایالات متحده، در پاسخ به تنش‌های سیاسی در ونزوئلا و گفت‌وگوهای تجاری واشنگتن و پکن به دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، حمله کرد. 

وی گفت: «تمام مشکلاتی که امروزه با آن‌ها دست به گریبانیم، دولت اوباما هیچ اقدامی برای حل‌وفصل‌شان انجام نداد.»

این دیپلمات ارشد آمریکایی افزود: «ما به‌شکلی جدی با این مسائل روبه‌رو شده‌ایم. این مشکلات بسیار دشوار هستند.»

پمپئو در ادامه گفت: «دولت فعلی با هم‌پیمانان و شرکایمان در سراسر جهان همکاری کرده است. در هشت سال دولت پیشین این رویکرد کاملا فراموش شده بود.»

پمپئو پاسخی به این پرسش که آیا ایالات متحده به «خوان گوایدو» رهبر مخالفان ونزوئلا، برای بازگشت به کشور کمک می‌کند یا نه نداد، اما گفت که دولت اوباما در رابطه با بحران‌های منطقه «کم‌کاری کرده و از استراتژی صبر بهره برده است.»

پمپئو همچنین در رابطه با توافق احتمالی میان آمریکا و شبه‌نظامیان طالبان و مذاکرات صورت‌گرفته در این رابطه گفت: «ما در تلاش برای رسیدن به توافق صلحی هستیم که برای تمام مردم افغانستان خوب باشد، چه مرد و چه زن و چه کودک».

وی تاکید کرد که رسیدن به توافق صلح از میزان خشونت‌ها در افغانستان خواهد کاست. 

وزیر خارجه آمریکا همچنین اظهار کرد که آمریکا در گفت‌وگوهای تجاری با چین به پیشرفت‌هایی دست یافته است. 

پمپئو با رد این‌که این مذاکرات به درازا کشیده است، گفت: «دولت فعلی تنها دو سال بر سر قدرت بوده و این شانس را داشته که سیاست‌های فاجعه‌بار دولت اوباما که سبب دزدی چین از قلب کشاورزی آمریکا شده است را اصلاح کند.»

 

باراک اوباما دونالد ترامپ مایک پمپئو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر