کد خبر: 727435 A

شرکت بازرگانی نفت «سومو»ی عراق امروز- چهارشنبه- اعلام کرد که قیمت نفت سبک خام بصره برای فروش به آسیا در ماه مارس در مقایسه با ماه قبل افزایش می‌یابد.

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، خبرگزاری رویترز به نقل از شرکت سومو اعلام کرد که قیمت نفت خام سبک عراق برای فروش به آسیا در ماه مارس به سطحی بالاتر از میانگین قیمت دو نفت خام دبی و امان می‌رسد. 

رویترز به نقل از این شرکت اعلام کرد که قیمت نفت خام سنگین عراق برای فروش به آسیا در ماه مارس در سطح میانگین قیمت دو نفت خام دبی و امان هر بشکه ۲۰ دلار و ۷۰ سنت تعیین می‌شود.  

این خبرگزاری افزود: قیمت رسمی نفت خام سبک بصره برای فروش به بازارهای آمریکای شمالی و جنوبی در ماه مارس هر بشکه یک دلار و ۳۵ سنت بالاتر از شاخص نفت ترش آرگوس تعیین می‌شود. این در حالی است که قیمت نفت خام کرکوک برای فروش به آمریکا بدون تغییر باقی می‌ماند. 

رویترز تأکید کرد که قیمت نفت برای فروش به اروپا از قیمت رسمی نفت خام سبک بصره در ماه مارس افزایش یافته و به قیمت نفت برنت با افت منفی دو دلار و ۶۵ سنت در هر بشکه رسید. این در حالی است که قیمت نفت خام کرکوک در همان ماه دو دلار افزایش یافت.

قیمت نفت خام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر