کد خبر: 698000 A

سران بین‌المللی و آمریکایی درگذشت «جورج بوش پدر» رییس‌جمهوری پیشین ایالات متحده را به مردم این کشور و خانواده وی تسلیت گفتند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، جورج بوش پدر بامداد امروز -شنبه- در سن ۹۴ سالگی درگذشت.

وی چهل و یکمین رئیس‌جمهوری آمریکا بود.

در همین رابطه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، درگذشت «جورج بوش» پدر، رئیس‌جمهوری اسبق ایالات متحده را تسلیت گفت.

وی همچنین «بصیرت بی‌عیب‌ و نقص، عقل سلیم و رهبری مقتدرانه» او را ستود.

«بیل کلینتون» رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا نیز با ابراز تاسف از درگذشت جورج پدر، گفت: «به تمام دقایقی که با وی گذراندم افتخار می‌کنم و همواره دوستی او را به عنوان یکی از بزرگ ترین هدایای زندگی خود، حفظ خواهم کرد».

«باراک اوباما» یکی دیگر از روسای جمهوری آمریکا در توییتر نوشت: «آمریکا یک وطن‌پرست و خادم فروتن را از دست داد. با اینکه قلب‌های ما امروز اندوهگین است، همزمان سرشار از سپاسگزاری است. امشب افکار ما  پیش خانواده بوش و تمام کسانی است که از زندگی جورج و باربارا بوش الهام گرفتند.»

«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا نوشت: «پرچم ما در آرژانتین به احترام جورج بوش نیمه برافراشته شده است. من امتیاز دوستی با وی را داشتم و همیشه از اینکه یکی از بهترین سازمان‌های اطلاعاتی جهان را با هم اداره کردیم، شکرگزارم. افکار و دعا‌های ما کنار خانواده بوش است.»

«امانوئل ماکرون» رییس‌جمهوری فرانسه گفت: «از طرف مردم فرانسه، به ملت آمریکا از دست رفتن رییس‌جمهوری پیشین را تسلیت می‌گویم. او یک رهبر جهانی بود که به شدت از اتحاد با اروپا حمایت می‌کرد.»

«ترزا مِی» نخست‌وزیر بریتانیا در توییتر نوشت: «رییس‌جمهور بوش، دوست واقعی بریتانیا و همکار و محرم دو تن از نخست‌وزیر‌های ما بود. جای زمام‌داری، هوش و دوستی‌اش امروز خالی است. »

«ژان کلود یانکر» رییس شورای اروپایی گفت: «از شنیدن خبر درگذشت جورج بوش بسیار غمگین شدم. جهان سیاستمداری را از دست داد که برای ما یک الگو بود. من به شخصه یک دوست را از دست دادم. ما اروپایی‌ها هرگز زحماتی که برای امنیت و ثبات این قاره کشید را فراموش نخواهیم کرد.»

آمریکا جورج دابليو بوش جورج بوش پدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر