کد خبر: 693365 A

دریاسالار ارشد و بازنشسته ارتش آمریکا:

دریالاسالار بازنشسته آمریکایی بار دیگر اقدام‌های رئیس‌جمهوری این کشور را بزرگ‌ترین تهدید برای دموکراسی خواند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری سی‌ان‌ان، «ویلیام مک‌ریون» دریالاسالار بازنشسته آمریکایی، روز گذشته -یکشنبه- بار دیگر اظهارات قبلی خود درباره حمله‌های «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، به رسانه‌ها را تکرار کرد. وی پیشتر اقدام‌های رئیس‌جمهوری در قبال رسانه‌ها را «بزرگ‌ترین تهدید برای دموکراسی» خوانده بود. این در حالی است ‌که ترامپ در گفت‌وگو با شبکه فاکس، مک‌ریون را «حامی هیلاری کلینتون» وزیر خارجه پیشین آمریکا و نامزد دموکرات‌ها در انتخابات دو سال قبل خوانده بود.  

مک‌ریون که بر عملیات قتل «اسامه بن‌لان» سرکرده پیشین القاعده نظارت داشت، به سی‌ان‌ان گفت: «من حامی هیلاری کلینتون، نامزد پیشین انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۱۶، نیستم. من حامی “باراک اوباما” و “جرج بوش”، رؤسای جمهوری پیشین کشور، هستم و در دولت‌شان نیز خدمت کردم. من به تمام رؤسای جمهور کشورم، فارغ از حزبی که به آن تعلق دارند، که شان آمریکا را حفظ می‌کنند و از مقام‌شان برای اتحاد ملت بهره می‌برند احترام می‌گذارم.»

وی افزود: «همچنان تکرار می‌کنم که حمله ترامپ به رسانه‌ها بزرگ‌ترین تهدید برای دموکراسی در آمریکا است. اگر مانع حق آزادی بیان و رسانه‌ها شوید، قانون اساسی را تهدید کرده‌اید.»

این در حالی است که ترامپ پیش‌تر از ارتش آمریکا به این خاطر که بن‌لادن را زودتر نکشته بود، انتقاد کرد.   

 

دونالد ترامپ اسامه بن‌لادن ویلیام مک‌ریون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر