کد خبر: 693077 A

فرودگاه بین‌المللی بیروت به دنبال اعمال تحریم‌های بین المللی بر شرکت‌های هواپیمایی دو کشور ایران و سوریه تصمیم گرفت از سوخت‌رسانی به این شرکت‌ها خودداری کند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک عربی،‌ روزنامه الشرق الاوسط نوشت که فرودگاه بین‌المللی بیروت به‌رغم عدم صدور دستور دولتی، به تصمیم بین‌المللی در تحریم شرکت‌های هواپیمایی ایران و سوریه پایبند است.

بر اساس گزارش این روزنامه، فرودگاه بین‌المللی «رفیق حریری» در بیروت تصمیم اعمال تحریم‌های بین المللی بر تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی از جمله شرکت هواپیمایی ایران را که از پنجم نوامبر جاری تحت تحریم‌های آمریکا قرار گرفته، پذیرفته است به گونه‌ای که از سوخت‌رسانی به این شرکت‌ها خودداری می‌کند.

منابع ویژه به این روزنامه توضیح دادند که این فهرست شامل شرکت‌های هوایی ایران از جمله «ایران ایر»، «ماهان» و شرکت‌های دیگر می‌شود. این فهرست همچنین شامل شرکت‌های هواپیمایی سوریه از جمله «شام وینگز» و هواپیماهای «خطوط هوائی عربی سوریه» نیز می‌شود. شرکت هواپیمایی «بلاویا» در بلاروس و برخی شرکت‌های دیگر نیز در این فهرست مندرج شده و امکان فرود در خاک لبنان را ندارند.

ایران فرودگاه تحریم بیروت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر