کد خبر: 689879 A

شیخ اکرم الکعبی در دیدار با برهم صالح:

دبیرکل نُجَباء در دیدار با رئیس‌جمهوری عراق، نیاز این کشور را مسئولان مومن و مکتبی دانست و تصریح کرد: پس از شکست تروریسم در میادین جنگ، باید با تروریسمِ فکری، فرهنگی و امنیتی مبارزه کرد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی» دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء، با «برهم صالح» رئیس جمهوری عراق، در قصر «السلام» واقع در منطقة الخضراء بغداد دیدار و گفت‌وگو کرد.

دبیرکل نُجَباء ضمن تبریک انتخاب صالح به عنوان رئیس جمهوری، اظهار داشت: «شما امروز، مسئولیت بزرگ و خطیری در برابر خدا و ملت عراق دارید و مردم باید از مشکلات پیش‌رو خارج شده و اوضاعشان بهبود یابد».

شیخ اکرم الکعبی، ریاستِ جمهور را «یک تکلیف و نه برتری» توصیف کرد و افزود: «عراق به انسان‌های مومن و مکتبی نیاز دارد که پس از شکست تروریسم در میادین جنگ، با تروریسمِ فکری، فرهنگی و امنیتی مبارزه کند».

وی همچنین بر ضرورت شناخت اولویت‌های دولت جدید و به خدمت گرفتن تمامی امکانات برای ارائه خدمات و تغییر وضع معیشتی مردم تاکید کرد.

در ادامه، رئیس جمهوری عراق، با تصدیق سخنان دبیرکل نُجَباء و خواسته‌های به حق مردم، گفت: «پایان بخشیدن به تروریسم در ابعاد مختلف، حرکت سریع به سمت اصلاحات و ارائه خدمات به ملت قطعاً از برنامه‌های دولت جدید خواهد بود».

برهم صالح با تاکید بر روحیه مشارکت و تعاون خاطرنشان کرد: «همه باید به دولت جدید کمک کنند تا وضعیت فعلی کشور بهبود یافته و سامان گیرد».

وی در پایان از نقش مقاومت اسلامی نُجَباء در ایجاد امنیت و ثبات کشور تقدیر کرد و اقدام‌های جهادی این جنبش را «فداکاری» خواند.

 

مقاومت اسلامی نجباء
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر