کد خبر: 688887 A

روزنامه الاخبار گزارش داد:

روزنامه «الاخبار» با اشاره به اجرایی شدن دور جدید تحریم‌ها علیه ایران نوشت که امروز در ایران همبستگی بزرگ اجتماعی وجود دارد مبنی بر اینکه تحریم‌ها را بپذیرد و با آنها مقابله کند.

به گزارش ایلنا به نقل از الاخبار،‌ ایران دومین بسته از تحریم‌­های سخت آمریکا را دریافت کرد. درست زمانی که ایرانی­‌ها تاثیر تحریم بخش نفت را انکار نمی­‌کنند، اما آنها تأکید می­‌کنند که حمله جدید آمریکا بر وحدت کشور افزوده است و این بار با قدرتی بیشتر و بزرگ‌تر در میان تغییرات جغرافیای سیاسی جهان ظاهر خواهند شد.

 بسته دوم تحریم‌­ها علیه ایران اجرایی شد و با توجه به این‌که بخش­‌های حیاتی اقتصاد و در رأس آنها نفت و انرژی و شرکت‌های تامین مالی بندرها، حمل و نقل، کشتی‌سازی و خرید صنایع پتروشیمی را  هدف قرار می­‌دهد،‌ در نوع خود سخت‌ترین تحریم­‌ها به شمار می­‌رود.

هدف اصلی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از وضع تحریم­‌ها علیه ایران،‌ اجبار ایرانیان به مذاکرات جدید است اما امروز جریان‌­های مختلف ایرانی بر شکست مذاکره با آمریکا در هر سطحی که باشد،‌ اجماع‌نظر دارند،‌ به ویژه اینکه ایران توافق هسته‌­ای را که نخستین ماحصل گفت‌وگوهای مستقیم با آمریکا بوده،‌ نقض نکرد.

علاوه بر این «حسین رویوران» کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: «آمریکا یک قدرت شکست‌ناپذیر نیست،‌ بله این کشور نقشه­‌هایی را طراحی می‌­کند اما ایران نیز تدابیری را برای مقاومت در برابر این نقشه­‌ها اتخاذ می­‌کند».

وی افزود: «امروز در ایران همبستگی بزرگ اجتماعی وجود دارد مبنی بر اینکه تحریم‌ها را بپذیرد و با آنها مقابله کند».  

 

تحریم‌های آمریکا علیه ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر