کد خبر: 687926 A

محمد عبدالسلام:

رئیس هیأت مذاکره‌کننده دولت وحدت ملی یمن در صنعا دعوت آمریکا برای توقف حمله به یمن را نوعی مزایده و اعلام ورود به مرحله جدیدی از تنش توصیف کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از المنار،‌ «محمد عبدالسلام» رئیس هیأت مذاکره‌کننده دولت وحدت ملی یمن در صنعا گفت: «حمایت آمریکا از ائتلاف متجاوز در تمام زمینه‌­ها ادامه دارد».

وی در ادامه افزود: «آمریکا قبل از مواضع کنونی، برای افزایش تنش در ساحل غربی یمن به طور گسترده زمینه‌سازی نظامی کرده است».

رئیس هیأت مذاکره‌کننده دولت وحدت ملی یمن گفت: «هیأت وطنی هیچ دعوت یا تماسی از سازمان ملل و دیگر جهت­‌های بین‌المللی برای برگزاری دور جدید مذاکرات نداشته است».

وی ادامه داد: «صحبت آمریکا از دور جدید مذاکرات در حقیقت نوعی مزایده برای کاهش فشار جهانی در قبال رنج انسانی فراتر از حد انتظار در یمن است».

عبدالسلام گفت: «دعوت‌­های آمریکا دروغ محض است و نتایج میدانی از افزایش تنش نظامی طی چند ماه حکایت می­‌کند».

از دیدگاه این مذاکره‌کننده یمنی سازمان ملل بازیگر اصلی نیست و تصمیم‌گیری از حیطه اختیار این سازمان خارج است.

وی همچنین گفت: «تنش نظامی در ساحل غربی بیانگر شکست ائتلاف متجاوز و عدم حصول هیچ دستاوردی توسط آنها است».

عبد السلام  تأکید کرد: «ملت یمن باید به ارتش و کمیته­‌های مردمی اعتماد داشته باشد و آنها امروز ثمره پایداری در برابر کشورهای تجاوزگر را  نظاره می‌­کنند».

وی در پایان با تاکید بر شکست همه‌جانبه دشمن و ثبات قدم ملت یمن در مسیر تحقق پیروزی گفت:‌ «ما به سوی صلح همه‌جانبه که استقلال و آزادی کشور را حفظ کند، ‌دست دوستی دراز می­‌کنیم».  

 

 

محمد عبدالسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر