کد خبر: 687666 A

نامزد روزنامه‌نگار منتقد سعودی که در کنسولگری کشورش در استانبول به قتل رسید، از رئیس‌جمهوری آمریکا خواست به ترکیه در روند کشف ابعاد مجهول قتل نامزدش و یافتن جسد او کمک کند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «خدیجه چنگیز» نامزد جمال خاشقجی روزنامه‌نگار مقتول سعودی با ارسال پیام صوتی به نشست یادبود این روزنامه‌نگار که روز جمعه در واشنگتن برگزار شد، گفت: «می­‌خواهم این پیام را برای ترامپ ارسال کنم... از او می­‌خواهم از تلاش‌­های قضایی ترکیه برای کشف حقیت و مکان جسد او حمایت کند».

وی افزود:‌ «امروز دوم نوامبر است... یک ماه کامل از فقدان وجود جمال می‌­گذرد،‌ هیچ چیز از اندوه من نکاسته و دلیل اصلی آن نیافتن جسد اوست».

چنگیز در ادامه گفت: «به رغم گذشت یک ماه کامل از جنایت قتل جمال،‌ جسد او هنوز به دوستدارانش تحویل داده نشده و بر جنازه‌­اش نماز اقامه نشده است. این کمترین کار ممکن است که در دین اسلام با فوت یک عزیز می‌­توان انجام داد».  

این روزنامه‌نگار سعودی در تاریخ دوم اکتبر برای دریافت مدارک مربوط به ازدواجش با خدیجه چنگیز وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد و در همین مکان به قتل رسید و تاکنون جسد او پیدا نشده است.  

 

دونالد ترامپ جمال خاشقجی خدیجه چنگیز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر