کد خبر: 684504 A

در چارچوب تحریم‌های آمریکا؛

یک بانک چینی در چارچوب فشارهای ناشی از تحریم های آمریکا، از پرداخت پول به ایران در راستای معاملات تجاری خودداری خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، بانک کونلون، مهم‌ترین شاهراه تراکنش چین با ایران، در ماه آینده میلادی از پرداخت پول به تهران خودداری خواهد کرد. چهار منبع آگاه،‌ با اعلام این خبر، گفتند که دلیل این تصمیم، فشار روزافزون آمریکا برای منبع مبادله بانک‌ها با ایران است. 

کونلون، مهم‌ترین کانال رسمی انتقال پول میان تهران و پکن، به مشتریان خود اعلام کرد که از اول نوامبر از پذیرش یوان در راستای پرداخت‌های ایران به چین، خودداری خواهد کرد. 

این بانک که بازوی مالی گروه دولتی «سی‌ان‌پی‌سی» آن را کنترل می‌کند، در اواخر ماه آگوست نیز معامله با ایران بر پایه یورو را نیز متوقف کرده بود. این چهار منبع که نخواستند نام‌شان فاش شود، اعلام کردند که این تعلیق بدون هیچ سروصدایی صورت گرفته بود.

کونلون از اظهارنظر در این‌باره خودداری کرد و یک سخنگوی سی‌ان‌پی‌سی نیز درباره این مسئله اظهانظر نکرد. 

هنوز مشخص نیست که این تعلیق چه مدت طول می‌کشد و شرکت‌های چینی که به ایران کالا می‌فروشند چگونه می‌توانند مبالغ خود را دریافت کنند. همچنین مشخص نیست که آیا فروش نفت ایران به چین نیز شامل این مساله می‌شود یا نه. 

 

تحریم‌های آمریکا علیه ایران تحریم‌های آبان ماه چین و ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر