کد خبر: 683637 A

پایگاه «هابرلر» ترکیه تصاویر جدیدی از روزنامه‌نگار فقید سعودی هنگام ورود به استانبول و پس از آن منتشر کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم،‌ بر اساس تصاویر منتشر شده در پایگاه «هابرلر» ترکیه،‌ «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی روز ۲۸ سپتامبر گذشته به فرودگاه بین‌المللی ترکیه رسیده  است. 

او بلافاصله در ساعت ۹ و ۲۰ دقیقه صبح به وقت محلی همراه با نامزدش «خدیجه چنگیز» برای انجام مقدمات ازدواجشان به شهر «فاتح» رفتند.

این زوج در ساعت ۹ و ۲۳ دقیقه مقابل کارمند ویژه امور ازدواج نشسته و پس از دریافت اطلاعات لازم ساعت ۹ و ۲۸ دقیقه آنجا را ترک کرده و برای دریافت اسناد ازدواج خود بدون وقت قبلی به استانبول رفتند.

 

در ساعت ۹ و ۳۲ دقیقه این روزنامه‌نگار سعودی و نامزدش با تاکسی به کنسولگری عربستان در استانبول رفتند و هنگامی که به آنجا رسیدند، خاشقجی موبایلش را نزد خدیجه گذاشته و به تنهایی وارد ساختمان کنسولگری شد. 

خاشقجی پس از یک ساعت و نیم خندان از کنسولگری خارج شد و به خدیجه گفت که یکی از کارمندان کنسولگری قول داده اسناد لازم را آماده کند و آنها در تاریخ دوم اکتبر باید برای دریافت این مدارک به استانبول بازگردند. 

خاشقجی فرصت را غنیمت شمرده و برای شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی به لندن رفت. در دوم اکتبر مجددا به استانبول بازگشت که در یکی از این تصاویر لحظه حضور او در ساعت چهار و هفت دقیقه صبح در فرودگاه آتاترک استانبول ثبت شده است.

این در حالی است که «ماهر المطرب» سرهنگ سابق دستگاه اطلاعات عربستان سعودی و دیپلمات سابق سفارت ریاض در انگلیس به همراه برخی عناصر تیم ۱۵ نفره سعودی ساعت چهار و ۲۹ دقیقه همان روز به استانبول آمدند. 

هابرلر نوشت که هنگامی که روزنامه‌نگار سعودی و نامزدش در حال خودرن صبحانه بودند، مطرب و تیمش وارد ساختمان کنسولگری شدند. خاشقجی ساعت یک ظهر روز سه‌شنبه با کنسولگری تماس گرفته و آنها گفتند مدارک او آماده است. او نیز بلافاصله با خدیجه تاکسی گرفته و به کنسولگری رسیدند،‌ نامزدش بیرون منتظر ماند اما او پس از آن برای همیشه ناپدید شد. 

 

 

جمال خاشقجی خدیجه چنگیز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر