کد خبر: 682555 A

معاون رئیس پلیس دبی پس از اعلام قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول از مواضع این کشور دفاع کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «ضاحی خلفان» معاون رئیس پلیس دبی در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: «عربستان همه را برای حصول نتایج تحقیق بسیج کرد... امروز نیز تأکید کرده است که عدالت را در مورد بانیان این جنایت اجرا خواهد کرد... خداوند  او را بیامرزد و در بهشت سکنی دهد به خانواده او نیز صبر عطا کند... ما همه از خداییم و به سوی او بازمی‌گردیم».

خلفان در اظهارات خود به توئیتی استناد کرده است که می‌گوید اکنون با گذشت ۳۳ سال از قتل «شیخ سحیم» هنوز هویت قاتل او مجهول است. 

پس از این نیز خلفان توئیت خود در ۱۵ اکتبر را بازنشر کرد که در آن تاکید کرده بود: «خروج از بحران ناپدید شدن خاشقجی مستلزم عقب‌نشینی یکی از دو طرف مسئول از موضع خود در تکذیب یا تأیید قتل وی است اما ادامه چنین حالتی به مفهوم ادامه بحران خواهد بود». 

عربستان سعودی بامداد امروز -شنبه- رسما اعلام کرد که جمال خاشقجی پس از ورود به کنسولگری استانبول برای انجام امور اداری مربوط به ازدواجش در این مکان به قتل رسیده است.

 

عربستان سعودی جمال خاشقجی ضاحی خلفان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر