کد خبر: 681166 A

با هدف بررسی بحران سوریه صورت گرفت؛

وزارت خارجه روسیه امروز -سه‌شنبه- با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که هیأت مشترکی از دو وزارتخانه خارجه و دفاع این کشور برای بررسی وضعیت سوریه با سران سعودی، از ریاض دیدار کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، یک هیأت بلندپایه نظامی متشکل از دو وزارتخانه دفاع و خارجه روسیه ضمن دیدار از ریاض در مورد بحران سوریه با سران سعودی بحث و تبادل‌نظر کرده و بر لزوم نابودی تروریسم و اهمیت سرعت در ارائه راهکار سیاسی مطمئن و طولانی‌مدت برای برون‌رفت از این بحران تأکید کردند.

در بیانیه مشترک این گروه آمده است: «یک هیأت عالی‌رتبه با مشارکت الکساندر لاورنتیف، نماینده ویژه روسیه در امور سوریه و سرگئی فیرشنین،‌ معاون وزیر امور خارجه روسیه و نمایندگانی از وزارت دفاع در روزهای ۱۴ و ۱۵ اکتبر از عربستان سعودی دیدار کردند». 

 در بیانیه مذکور آمده است که این هیأت از سوی «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی مورد استقبال قرار گرفته و با «عادل الجبیر» وزیر امور خارجه سعودی گفت‌وگوهایی داشته است. 

بر اساس این بیانیه، رایزنی‌های مفصلی در مورد اوضاع خاورمیانه و شمال آفریقا با محوریت بحران سوریه صورت گرفت.

وزارت خارجه روسیه بر وجود تفاهم مشترک با ریاض در خصوص لزوم ریشه‌کن شدن تروریسم از سوریه و اهمیت تسریع در روند ایجاد راهکار سیاسی مطمئن و طولانی‌مدت برای برون‌رفت از این بحران تأکید کرد. 

 

 

هیأت روسی نظامی- سیاسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر