کد خبر: 680923 A

فرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه از روز گذشته سفر منطقه‌ای خود را آغاز کرده و مقصد او کشورهای ترکیه، ‌قطر و عربستان سعودی به منظور بحث و بررسی تحولات منطقه است.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، سفر منطقه‌ای «جیمز جفری» فرستاده ویژه آمریکا در سوریه تا ۲۳ ماه جاری ادامه خواهد داشت و شامل دیدار از کشورهای ترکیه،  قطر و عربستان سعودی برای بررسی پرونده سوریه می‌شود. 

وزارت امور خارجه آمریکا امروز -سه‌شنبه- در بیانیه‌ای اعلام کرد: «مقصد جیمز جفری، کشورهای ترکیه، قطر و عربستان سعودی و در راستای انجام گفت‌وگوهایی با متحدان و شرکا در مورد سوریه ما بین روزهای ۱۵ تا ۲۳ ماه جاری میلادی است». 

در این بیانیه آمده است که فرستاده ویژه آمریکا در ترکیه با مقام‌های رسمی این کشور و سرکرده مخالفان سوری و نیز نهادهای جامعه مدنی سوریه نشست خواهد داشت.

در ادامه نیز بیان شده است:‌ «فرستاده ویژه آمریکا، در عربستان سعودی و قطر  بر این موضع آمریکا تأکید می‌کند که هر نوع حمله نظامی به ادلب باعث افزایش تنش و درگیری در سوریه و منطقه خواهد شد». 

گفته می‌شود که «الکساندر لاورنتیف» فرستاده «ولادیمر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه در سوریه روز گذشته به عربستان سعودی رفته و با «محمد بن سلمان» ولیعهد و «عادل جبیر» وزیر خارجه این کشور دیدار و در مورد بحران سوریه و دیگر تحولات منطقه گفت‌وگو کرده است.

 

جیمز جفری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر