کد خبر: 678694 A

وزیر خارجه کره‌جنوبی گفت که این کشور در حال بررسی احتمال برداشتن تحریم‌هایی است که در سال ۲۰۱۰ میلادی علیه پیونگ‌یانگ اعمال شد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سئول در حال بررسی برداشتن برخی از تحریم‌های خود علیه پیونگ‌یانگ است تا به بهبود روابط میان دو کشور و رفع تنش‌های هسته‌ای کمک کند. این خبر را وزیر خارجه کره‌جنوبی امروز -چهارشنبه- اعلام کرد. 

«کانگ کیونگ-وا» وزیر خارجه کره‌جنوبی، گفت که این کشور در حال بررسی احتمال برداشتن تحریم‌هایی است که در سال ۲۰۱۰ علیه پیونگ‌یانگ اعمال شد. این تحریم‌ها پس از آن اعمال شد که در اثر حمله یک ناو کره‌شمالی، ۴۵ ملوان کشته شدند. 

در پی این حمله، سئول تمام همکاری‌های اقتصادی مرزی را با کره‌شمالی قطع کرد و تنها یک کارخانه مشترک را در مرز با این کشور باز گذاشت. 

برداشته شدن تحریم‌های سال ۲۰۱۰ کره‌جنوبی علیه همسایه شمالی، تاثیر چندانی بر وضعیت اقتصاد پیونگ‌یانگ نخواهد داشت، چراکه تحریم‌های آمریکا و سازمان ملل همچنان بر جای خواهد ماند. با این وجود، مشخص است که دولت کره‌جنوبی در تلاش است تا در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات پیونگ‌یانگ و واشنگتن بر سر خلع تسلیحات هسته‌ای، پروژه‌های اقتصادی مشترک میان دو کشور بار دیگر آغاز شود.        

 

سئول پیونگ‌یانگ کره شمالی و جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر