کد خبر: 678673 A

روزنامه‌های ترکیه صبح امروز -چهارشنبه- با انتشار اسامی و تصاویر ۱۵ فرد مرتبط با عربستان سعودی نوشته‌اند که مقام‌های ترکیه به ارتباط این افراد با معمای ناپدید شدن ‌نویسنده و روزنامه‌نگار سعودی در کنسولگری این کشور در استانبول مظنون هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره،‌ رسانه‌­های ترکیه با انتشار اسامی و تصاویر ۱۵ فرد مرتبط با عربستان، گزارش دادند که بازرسان معتقدند مظنونان این حادثه به شکنجه و سپس قتل «جمال خاشقجی» داخل ساختمان کنسولگری پس از ربودن او مرتبط هستند.

از جمله این ۱۵ نفر که نامشان در مطبوعات ترکیه درج شده است، «مشعل سعد بستانی»، «صلاح محمد الطبیقی»، «عزیز مترب»، «‌فهد شبیب البلوی»، «‌بدر لافی العتیبی»، «‌مصطفی محمد المدنی» و «سیف سعد القحطانی» هستند.

khashh

روزنامه­‌ها اطلاعات دیگری در مورد اقدام‌های این ۱۵ نفر در استانبول ارائه نداده­‌اند، ‌اما این اسامی را با استناد به قراین و شواهدی که «الجزیره» نسبت به صدور بیانیه کامل و قطعی در آینده نزدیک توسط مقام‌های ترکیه مطرح کرده،‌ منتشر کرده‌اند.

منابعی از انجمن «خانه روزنامه‌نگاران عرب در ترکیه» در گفت‌وگو با «الجزیره» تأکید کرده­‌اند که مقام‌های ترکیه شواهدی در مورد معمای ناپدید شدن خاشقجی به روزنامه­‌های داخلی ارائه کرده­‌اند و در آینده­ای نزدیک یک کنفرانس مطبوعاتی برای بیان جزئیات وارده در این اسناد برگزار خواهند کرد.

به گفته این منابع، رسانه­‌های ترکیه منتظر اعلام خبر برگزاری کنفرانس مطبوعاتی در این زمینه هستند اما تمایل ندارند در اعلام حقیقت این معما از رسانه­‌های رسمی سبقت بگیرند. این منابع تأکید کرده­‌اند که نکته ثابت و اصلی در پرونده خاشقجی، قتل او پس از شکنجه است.

شبکه «سی‌ان‌ان» سه‌شنبه عصر اعلام کرد که هویت هفت نفر از مظنونان پرونده خاشقجی از طریق بررسی دوربین­‌های کنترل ساختمان کنسولگری شناسائی شده است.

لیست منتشر شده، شواهدی را ارائه می­‌دهد که پیش‌بینی بسیاری از رسانه­‌های ترکیه مبنی بر ورود گروه ۱۵ نفره اعدام سعودی به داخل کنسولگری اندکی قبل از ناپدید شدن خاشقجی و ترک این ساختمان طی دو ساعت را تقویت می­‌کند.

 

 

 

جمال خاشقجی رسانه های ترکیه گروه اعدام سعودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر