کد خبر: 678236 A

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرد؛

صندوق بین‌المللی پول امروز -سه‌شنبه- پیش‌بینی‌های خود در مورد رشد اقتصاد جهانی در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را از سطح سه و ۹ دهم به سه و هفت دهم درصد کاهش داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیاالیوم، در گزارش صندوق بین‌المللی پول از «چشم‌انداز اقتصاد جهانی» که همزمان با آغاز به کار نشست پاییز صندوق با بانک‌های جهانی در اندونزی منتشر شده از تاثیر منفی تنش‌های تجاری بر رشد اقتصاد جهانی خبر داده شده است.

صندوق، دلیل کاهش رشد اقتصادی را سیاست‌های تجاری و حمایتی کشورها در امور وارداتی و گمرکی خود دانسته و اعلام کزد: «تنش‌های تجاری و اعمال تعرفه بر بسیاری از کالاها توسط کشورهای بزرگ تاثیر منفی بر تجارت جهانی داشته است».

آمریکا تعرفه‌های گمرکی فراوانی بر کالاهای چینی اعمال کرده که همین موضوع، چین را مجبور به اقدام متقابل و اعمال تعرفه بر کالاهای آمریکایی کرده است. واشنگتن همچنین بر کالاهای اروپایی نیز تعرفه‌های سنگینی وضع است.

صندوق بین‌المللی پول با توجه به تنش‌های تجاری موجود، ‌پیش‌بینی‌های خود در مورد رشد اقتصادی آمریکا را به دو و پنج دهم درصد و رشد اقتصادی چین را به شش و دو دهم درصد تا سال ۲۰۱۹ کاهش داده است.

 

 

صندوق بین المللی پول اقتصاد جهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر