کد خبر: 675991 A

حامد کرزی:

رییس جمهور پیشین افغانستان تضعیف لیر ترکیه را مربوط به «دخالت‌های خارجی» دانست و گفت که کشورش نیز با این مساله مواجه بوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «حامد کرزی» رییس جمهور سابق افغانستان در همایش بین المللی «تی‌‌.آر‌‌تی ورلد» که در استانبول برگزار می‌شود تضعیف لیر ترکیه را مربوط به «دخالت‌های خارجی» دانست و گفت که افغانستان نیز شاهد این اتفاق بوده است.

وی افزود: «وقتی دولت افغانستان شروع به دنبال کردن سیاست‌های متفاوتی از سیاست‌های آمریکا کرد حملات به واحد پول و سیستم مالی افغانستان آغاز شد. ما چیز زیادی برای از دست دادن نداشتیم به همین خاطر تاثیر چندانی بر ما نگذاشت».

کرزی با بیان اینکه الگوی آمریکا برای کشورهای جهان سوم بی‌ثباتی و بحران است گفت: «قربانیان این مساله تنها ما نیستیم. به اروپا نگاه کنید، صدها هزار پناهجو به اروپا رسیده‌اند».

رئیس جمهور سابق افغانستان با تاکید بر اینکه ترکیه در زمان برپایی نظام جدید سیاسی در افغانستان حمایت همه‌جانبه‌ای را از کابل انجام داد گفت: «ما با کمک ترکیه با پاکستان بر سر میز مذاکره نشستیم و آنکارا نقش پررنگی در بهبود روابط بین کابل و کراچی ایفا کرد».

افغانستان حامد کرزی لیره ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر