کد خبر: 675447 A

نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی از آژانس خواست درباره تصمیمش مبنی بر عدم بازرسی از تورقوزآباد تجدید‌نظر کند.

به گزارش ایلنا به نقل از شینهوا، دفتر نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی امروز-سه‌شنبه- با انشتار بیانیه‌ای از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواست در رابطه با تصمیمش مبنی بر عدم بازرسی از تورقوز‌آباد، بازنگری کند.

دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی اعلام کرد: «آژانس انرژی اتمی باید از تورقوز‌آباد بازدید کند. دلیلی برای صبر کردن وجود ندارد و این کار باید سریع‌تر انجام شود.»

آژانس در بیانیه‌ای که امروز منتشر شد، اعلام کرد که آنها از همه اطلاعات مرتبط موجود استفاده کرده‌اند و قرار نیست اطلاعاتی که ارزش اسمی نداشته باشد را در مورد توجه قرار دهند.

در بیانیه آژانس گفته شد: «همه اطلاعات در این زمینه برای بررسی‌ها و ارزیابی‌های دقیق‌تر به همراه اطلاعات موجود برای ارزیابی‌های مستقل تخصصی خود آژانس پیش‌تر تامین شده است و این شامل اطلاعات اشخاص ثالث نیز هست.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «آژانس عادت ندارد درباره موضوعات مرتبط با چنین اطلاعاتی به طور علنی صحبت کند. نظارت آژانس بر فعالیت‌های ایران بر اساس توافق حراست جامع است که در پروتکل الحاقی که ایران امضا کرده آمده است. علاوه بر این، آژانس وظیفه نظارتی و رصد فعالیت‌های هسته‌ای ایران را تحت برجام ادامه می‌دهد.»

بنیامین نتانیاهو تورقوز آباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر