کد خبر: 668258 A

وزیر خارجه ترکیه:

وزیر خارجه ترکیه می‌گوید شبه‌نظامیان «یگان‌های مدافع خلق کُرد» ممکن است در عملیات نظامی ادلب در شمال سوریه مشارکت داشته باشند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر خارجه ترکیه، روز گذشته در نامه‌ای به روزنامه «نیویورک‌تایمز» نوشت که احتمال می‌رود «یگان‌های مدافع خلق کُرد» به دولت سوریه در عملیات نظامی در ادلب کمک کنند.

چاووش‌اوغلو این نامه را در پاسخ به سرمقاله منتشر شده از سوی روزنامه نیویورک‌تایمز نوشته و در آن هشدار داده است که واشنگتن باید این مساله را مورد بررسی قرار دهد که متحدان واقعی‌اش در منطقه چه کسانی هستند.

وزیر خارجه ترکیه در این نامه مدعی شده است: گزارش‌های جدید نشان می‌دهد که «یگان‌های مدافع خلق کُرد» که گروهی «تروریستی» در سوریه هستند و سلاح و کمک مالی از آمریکا دریافت می‌کنند، با «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه ائتلافی تشکیل داده‌اند و به عنوان بخشی از توافق ژوئیه برای کمک به او به منظور بازپس گیری ادلب از دست معارضان، نیرو اعزام می‌کنند.

در حالی‌که ترکیه «یگان‌های مدافع خلق کُرد» را گروه تروریستی معرفی می‌کند ولی آمریکا این نیروها را از متحدان خود می‌داند.

شبه‌نظامیان کُرد در عملیات ادلب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر