کد خبر: 667416 A

«نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) از آغاز نبرد نهایی علیه گروه تروریستی داعش در شرق فرات خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیاالیوم، «نیروهای دموکراتیک سوریه»، امروز- سه‌شنبه- در بیانیه‌ای اعلام کرد که «نبرد نهایی» برای بیرون راندن عناصر داعشی در مناطق «هجین»، «السوسه» و «الشفعه» در شرق فرات را از چهار محور آغاز کرده است.

«نیروهای دموکراتیک سوریه» در این بیانیه‌ تصریح کرد: «از شب گذشته نیروهای ما نبرد نهایی در چارچوب حمله خود در شرق فرات و حومه جنوب شرقی دیر الزور را با عنوان عملیات «سرکوب تروریسم» از چهار محور با هدف نابودی داعش در آخرین مقرهای‌شان و آزادسازی روستاها و شهرک‌هایی مانند هجین، السوسه و الشعفه به همراه روستاها و مزارع توابع آنها آغاز کردند. این عملیات در مساحتی به ابعاد ۳۵ کیلومتر در طول و ۱۰ کیلومتر در عرض و در ادامه عملیات قبلی یعنی «طوفان جزیره» انجام می‌شود».

در ادامه این بیانیه آمده است: «تیپی از «شورای نظامی دیرالزور» با پشتیبانی یگان‌های گارد مرزی و با مشارکت فعال نیروهای ویژه «یگان‌های مدافع خلق» و نیروی هوایی ائتلاف آمریکایی وارد عملیات شده‌ و واحدهای توپخانه‌ای ائتلاف نیز از طریق هماهنگی با ارتش عراق از این عملیات برای هدف قرار دادن اهداف ثابت تروریست‌ها حمایت و پشتیبانی می‌کنند».

 

داعش شرق فرات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر