کد خبر: 667011 A

دفتر رسانه‌ای جریان حکمت ملی عراق در بیانیه‌ای شایعه کاندیداتوری سید محسن حکیم برای تصدی پست نخست وزیری را تکذیب کرد.

به گزارش ایلنا،  دفتر رسانه‌ای جریان حکمت ملی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که برخی از رسانه‌های عراقی، کلیپ ویدیوئی ساختگی منتشر کرده‌اند که در حقیقت حلقه‌ای از سلسله تخریب‌های برنامه‌ریزی شده است و افراد جیره‌خوار و دست‌نشانده، مدیریت آن را در پشت پرده برعهده دارند. حمایت مالی از این افراد توسط  گروهی انجام می‌گیرد که دروغ، توهین و متنشج کردن اوضاع بخشی از شخصیت آن‌هاست.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: «در این کلیپ ویدیوئی یک خبر صوتی ساختگی پخش می‌شود که کاملا بی‌اساس است و در آن رهبر جریان حکمت ملی، سید محسن حکیم را به عنوان نامزد پست نخست وزیری مطرح می‌کند. این کلیپ ویدیوئی حاوی صدای جعل شده و تصویر قدیمی مربوط به کنفرانس خبری رهبران دو جریان صدر و حکمت است که با استفاده از روش‌های الکترونیک و فناوری‌های شناخته شده، با هم ترکیب شده است».

دفتر رسانه ای جریان حکمت ملی با بی‌ارزش خواندن این اقدام افزوده است: «چنین فعالیت‌هایی ناشی از دستپاچگی دیگری است که گواهی بر عمق درماندگی، آشوب و نگرانی درماندگان و برخی از عزیزان در رابطه با دستاورهای سیاسی مثال‌زدنی جناح‌های ملی‌گرا است که برای تحقق اصلاحات جامع و بازسازی حقیقی همواره در تلاش هستند. از همه رسانه‌های محترم، حرفه‌ای، ملت عزیز عراق و اعضای وفادار جریان حکمت ملی تقاضا داریم تا از رویه چنین افرادی پیروی نکنند و همواره در راستای از بین بردن و تکذیب خبرهایی از این دست تلاش کنند. ملت عراق نباید وقت خود را صرف این دروغ‌های بی‌ارزش و این افراد شایعه‌پراکن کنند».

همچنین در پایان این بیانیه تاکید شده است: «سید محسن عبد العزیز حکیم بارها موضع خود را در این خصوص بیان کرده است. وی هرگز برای تصدی هیچ یک از مناصب رده بالای دولتی کاندید نشده است، زیرا این امر را جزو اولویت‌ها و برنامه‌های خود نمی‌دیده است. سید محسن حکیم در راستای مسئولیت‌پذیری و انجام مسئولیت دینی همواره مسیر طولانی و رویکرد خود مبنی بر خدمتگزاری  ملت عراق و رها کردن آنها از تمام اشکال ناکامی، عقب‌ماندگی و شکست را در پیش داشته است».

 

 

سید محسن حکیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر