کد خبر: 664735 A

پارلمان عراق نشست خود را با حضور ۸۵ نماینده ازسر گرفته است و همچنان بحران ناشی از فراکسیون اکثریت به قوت خود باقی‌ست.

به گزارش ایلنا، پارلمان عراق، امروز- سه‌شنبه- نشست خود به ریاست رئیس سِنی و با حضور ۸۵ نماینده را آغاز کرد. این در حالی‌ است که مساله موجودیت فراکسیون اکثریت در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

منابع کردی به «المیادین» اعلام کردند که ائتلاف‌های «سائرون- النصر» و «الفتح- دوله‌القانون» پیشنهاداتی به طرف‌های کردی برای مشارکت واقعی در دولت را مطرح کرده‌اند.

نشست‌ دیروز پارلمان برای معرفی کردن فراکسیون اکثریت، بعد از خروج فراکسیون با محور «الفتح و دوله‌القانون» در اعتراض به عدم نامگذاری فراکسیون آنها به عنوان فراکسیون بزرگ پارلمان توسط رئیس سنی پارلمان جلسه از حد نصاب افتاد و رئیس سنی پارلمان جدید عراق اعلام کرد که برای تعیین تکلیف پرونده فراکسیون اکثریت پارلمانی به دادگاه فدرال مراجعه خواهد کرد.

با این حال، منابعی در محورهای «النصر- سائرون» و «دوله‌القانون- الفتح» اعلام کردند که طرف‌هایی سیاسی برای فیصله‌دادن به بحث و جدل‌ها درباره فراکسیون اکثریت به دادگاه فدرال مراجعه خواهند کرد.

این در حالی‌ست که واشنگتن از طریق فرستاده خود «برت مک‌گورک» و سفارتش در عراق تلاش‌هایی را به گروه‌هایی در عراق، که تاکنون به هیچ کدام از محورها نپیوسته‌اند، وارد می‌کند.

 

فراکسیون اکثریت جلسه پارلمان عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر