کد خبر: 662330 A

رئیس‌جمهوری آمریکا هشدار داد که چنانچه جمهوری‌خواهان نتوانند در انتخابات میان‌دوره‌ای کنترل کنگره را به دست بگیرند، کار ممکن است به «خشونت» بکشد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه گاردین، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، در ملاقاتی خصوصی با سران اوانجلیست، هشدار داد که چنانچه جمهوری‌خواهان نتوانند در انتخابات میان‌دوره‌ای کنترل کنگره را به دست بگیرند، کار ممکن است به «خشونت» بکشد. روزنامه نیویورک تایمز این خبر را به نقل از یک فایل صوتی منتشرشده از این دیدار گزارش کرده است. 

به گزارش نیویورک تایمز، ترامپ در مهمانی شام با سران اونجلیست در کاخ سفید در شامگاه دوشنبه، از این رهبران مذهبی خواست تا از قدرت واعظان‌شان بهره گیرند تا «تمام مردم طرفدار شما» در انتخابات نوامبر شرکت کنند. 

از قرار معلوم، ترامپ در این مهمانی به آن‌ها گفته است: «ممکن است در این انتخابات همه‌چیزتان را از دست بدهید.»

ترامپ گفت که چنانچه جمهوری‌خواهان در این انتخابات شکست بخورند، «آن‌ها به‌سرعت به همه‌چیز پایان خواهند داد» که احتمالا منظور از «آن‌ها» اعضای دموکرات کنگره است. 

وی در ادامه گفت: «آن‌ها هر چه ما رشته‌ایم را پنبه خواهند کرد و این کار را با خشونت انجام خواهند داد. با خشونت! خشونت در راه است! بعضی از این گروه‌های آنتی‌فاشیست، آدم‌های خشنی هستند.»

تایمز گزارش داد که مشخص نیست منظور ترامپ از این گروه‌ها چه کسانی بوده است. 

سخنگوی کاخ سفید از اظهارنظر درباره این نوار منتشرشده خودداری کرد. 

 

دونالد ترامپ انتخابات میان دوره ای آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر