کد خبر: 661890 A

یک روزنامه روسی نوشت که آمریکا در حال احداث بزرگ‌ترین پایگاه هوایی در سوریه که چه بسا حملات موشکی احتمالی به مواضع نظامی در این کشور از این پایگاه انجام شود.

به گزارش ایلنا، ایالات متحده با هر بهانه‌ای، بارها مواضع ارتش سوریه را موشک‌باران کرده است.

احتمال دارد پایگاه هوایی جدیدی که آمریکا در حال احداث آن در شمال شرقی سوریه در استان «الحسکه» است، منبع حملات موشکی قریب‌الوقوع باشد.

روزنامه «نیزاویسمایا گازت» نوشت، فرودگاه نظامی در شهر «الشدادی» که مهندسان آمریکایی در حال توسعه آن جهت استقبال از هواپیماهای سنگین هستند، می‌تواند منبع حملات موشکی احتمالی آمریکا باشد.

این روزنامه روسی به نقل از منابع نظامی نوشت پایگاه نظامی در دست احداثِ آمریکا در استان الحسکه قوی‌تر از پایگاه نظامی روسیه در «حمیمیم» و چه‌بسا بزرگ‌ترین پایگاه هوایی در سوریه خواهد بود.

وزارت دفاع روسیه به تازگی فاش کرده است که آمریکا، انگلیس و فرانسه در تدارک برای حملات هوایی علیه سوریه به بهانه استفاده از سلاح‌های شیمیایی از سوی نیروهای دولتی این کشور، هستند.

طبق بیانیه این وزارتخانه، شورشیان مسلح در استان ادلب نیز در تدارک برای نوعی صحنه‌سازی به منظور نشان دادن استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان هستند.

این تحولات در حالی‌ست که ارتش سوریه برای عملیات نظامی ادلب، آخرین پایگاه تروریست‌ها در این کشور آماده می‌شود.

 

 

 

 

حمیمیم بزرگ‌ترین پایگاه هوایی در سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر