کد خبر: 661313 A

الاخبار:

یک روزنامه لبنانی با اعلام این‌که گره اصلی تشکیل دولت در لبنان در داخل نیست، نوشت که نخست‌وزیر مکلف چراغ سبزی از خارج برای این امر دریافت نکرده است.

به گزارش ایلنا، سه ماه از رایزنی‌های «سعد الحریری» نخست‌وزیر مکلف لبنان برای تشکیل کابینه جدید می‌گذرد ولی موانع مختلفی از سوی برخی جریان‌ها از جمله سهم‌خواهی‌های غیرمنطقی در مسیر این روند قرار گرفته است.

در همین راستا، روزنامه الاخبار گزارش داد که «طرف‌های ذی‌نفوذ در مذاکرات تشکیل دولت درک می‌کنند که گره (تشکیل دولت) در مکان دیگری است و بحران این است که سعد الحریری، نخست‌وزیر مکلف چراغ سبز از خارج برای اعلام کابینه را دریافت نکرده است و زمانی‌که به او گفته شود در مسیر تشکیل دولت گام بردارد، تمامی گره‌ها یا با متقاعد کردن یا با تحمیل کردن، باز خواهد شد».

این منابع خاطرنشان کردند که اظهارات «میشل عون» رئیس‌جمهوری لبنان که طی آن گفته استراتژی دفاعی بعد از تشکیل دولت مورد بحث خواهد گرفت، اصلی‌ترین بهانه را از مقابل تشکیل دولت برداشته است. هم‌چنان‌که «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله نیز با اعلام این‌که «پرونده روابط با سوریه بعد از تشکیل دولت بررسی می‌شود»، بهانه دیگری را از میان برداشته است.

 

گره تشکیل دولت لبنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر