کد خبر: 659826 A

وزیر برگزیت انگلیس:

وزیر برگزیت از ترفندهایی برای حمایت از تجارت بریتانیا در صورت خروج یک‌جانبه این کشور از اتحادیه اروپا خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، بریتانیا خود را برای برگزیت بدون توافق با اتحادیه اروپا آماده می‌کند. این در حالی است که «دامنیک راب» وزیر برگزیت، اعلام کرد که این کشور امروز -پنج‌شنبه- شماری ترفندها را منتشر خواهد کرد. این ترفندها بناست توصیه‌هایی را به مردم و تجار برای حفاظت از سرمایه‌های‌شان، در صورت خروج یک‌جانبه بریتانیا از اتحادیه اروپا، بدهد. 

کمتر از هشت ماه به تاریخ جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا باقی مانده اما لندن هنوز نتوانسته در رابطه با خروج خود با بروکسل به توافق برسد. روز سه‌شنبه نمایندگان دو طرف با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند، با این حال دیپلمات‌های اتحادیه اروپا انتظار دارند مهلت غیررسمی ماه اکتبر از دست برود و توافقی حاصل نشود. 

ترفندهایی که بریتانیا بناست در این رابطه منتشر کند ۸۰ بند دارد و از خدمات اجتماعی تا برچسب زدن مواد غذایی را در بر می‌گیرد. 

 دامنیک راب در نشستی که برای انتشار نخستین بخش از این ترفندها برگزار شد، گفت: « من مطمئن هستم که معامله‌ای خوب در برابر ما قرار دارد، و این اولویت ما است... اما باید به فکر گزینه‌های دیگر نیز باشیم.»

وی افزود: «این ترفندها عاقلانه، منطقی، سنجیده و متناسب برای به حداقل رساندن تاثیر منفی عدم توافق بر شرکت‌های انگلیسی، شهروندان، مؤسسات خیریه و سازمان‌های عمومی هستند.»

 

برگزیت دامنیک راب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر