کد خبر: 658173 A

ترامپ:

رئیس‌جمهوری آمریکا کمک مالی را که واشنگتن برای بازسازی سوریه وعده آن را داده بود، مضحک خواند و تأکید کرد که کشورهای ثروتمند خاورمیانه باید هزینه‌هایی را که پیشتر ایالات متحده پرداخت می‌کرده است، بپردازند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیاالیوم، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «ایالات متحده این پرداخت مضحک سالیانه ۲۳۰ میلیون دلاری خود برای توسعه در سوریه را متوقف خواهد کرد. عربستان سعودی و دیگر کشورهای ثروتمند خاورمیانه باید پرداخت‌ها به جای ایالات متحده را آغاز کنند».

ترامپ تأکید کرد که هدف اساسی از این تصمیمش «توسعه بخشیدن به ایالات متحده و نیروهایش و کشورهایی که از آن حمایت می‌کند»، است.

طبق این گزارش، «هیدر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز جمعه اعلام کرده بود کمک ۲۳۰ میلیون دلاری برای بازسازی و تثبیت اوضاع سوریه در محل دیگری هزینه خواهد شد.

وزارت خارجه آمریکا می‌گوید، واشنگتن توانسته است با کمک متحدان و شرکای خود ۳۰۰ میلیون دلار کمک برای بازسازی و تثبیت مناطقی که از گروه تروریستی داعش در شمال شرقی سوریه بازپس گرفته شده است، جمع‌آوری کند و بنابراین کمک اختصاص‌یافته آمریکا برای اولویت‌های دیگر سیاست خارجی هزینه خواهد شد.

 

 

بازسازی سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر