کد خبر: 657187 A

خبرگزاری فرانسه گزارش داد؛

مدافعان مطبوعات آزاد ادعا می‌کنند که تلاش‌های رئیس‌جمهوری آمریکا، نقش رسانه‌های خبری را به‌عنوان دژی در برابر سوءاستفاده از قدرت تهدید می‌کند و تضمین آزادی مطبوعات را در قانون اساسی کشور زیر سوال می‌برد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، روزنامه‌های بزرگ و کوچک آمریکا امروز -پنج‌شنبه- از حملات بی‌امان «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، به شبکه‌های خبری انتقاد کردند و کارزاری را از ویراستاران ترتیب داده‌اند که بر اهمیت آزادی مطبوعات انگشت می‌گذارد. 

روزنامه بوستون گلوب این جنبش را برای نخستین‌بار به راه انداخت و بیش از ۲۰۰ جراید در سراسر کشور به این کارزار پیوسته‌اند. 

سردبیر روزنامه گلوب گفت: «امروز در ایالات متحده، ما رئیس‌جمهوری داریم که این روند را به راه انداخته که هرکس با چشم و گوش بسته از سیاست‌های دولت فعلی حمایت نکند “دشمن مردم” خوانده می‌شود.»

وی در یادداشتی با عنوان «روزنامه‌نگاران دشمن نیستند»، ادامه داد: «این یکی از هزاران دروغی است که این رئیس‌جمهور به خورد ما داده است، مانند زمان‌های قدیم که یک شارلاتان‌گری جادویی را بر سر مردم می‌ریخت.»

این تلاش‌ها در راستای ادعاهای مداوم ترامپ صورت می‌گیرد که هر شبکه‌ای را که از او انتقاد کند «اخبار دروغین» می‌نامد.  

مدافعان مطبوعات آزاد ادعا می‌کنند که تلاش‌های ترامپ، نقش رسانه‌های خبری را به‌عنوان دژی در برابر سوءاستفاده از قدرت تهدید می‌کند و تضمین آزادی مطبوعات را در قانون اساسی کشور زیر سوال می‌برد.

دونالد ترامپ آزادی مطبوعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر