کد خبر: 656844 A

رویترز گزارش داد:

این نخستین‌بار از ماه نوامبر سال گذشته میلادی است که تورم در شرایط سالیانه با چنین سرعتی افزایش یافت، امری که نشان از بهبود کند قدرت مصرف برای بسیاری از خانوارها دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، نرخ تورم در بریتانیا برای نخستین‌بار در سال جاری میلادی در ماه جولای افزایش یافت و بسیاری از خانوارهای بریتانیا هنوز از افزایش قیمت‌ها در این کشور تحت فشارند. 

داده‌های رسمی همچنین با اشاره به ضعف در بازار املاک بریتانیا از زمان رای‌گیری در سال ۲۰۱۶ درباره برگزیت نشان از افزایش قیمت‌ خانه در کمترین سرعت در حدود پنج سال گذشته دارد، این در حالی بوده که قیمت‌ها در لندن از سال ۲۰۰۹ به سرعت در حال کاهش است. 

طبق پیش‌بینی‌های اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز، دفتر آمار ملی اعلام کرد که به طور کلی قیمت مصرف‌کننده در ماه جولای به میزان سالیانه دو و پنج دهم درصد افزایش یافت و پس از آن در سه ماه گذشته در میزان دو و چهار دهم درصد ثابت مانده است. 

این نخستین‌بار از ماه نوامبر سال گذشته میلادی است که تورم در شرایط سالیانه با چنین سرعتی افزایش یافت؛ امری که نشان از بهبود کند قدرت مصرف برای بسیاری از خانوارها دارد. 

 

تورم برگزیت اقتصاد بریتانیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر