کد خبر: 655235 A

نیروی دریایی رژیم صهیونیستی عصر امروز-شنبه- به سمت کشتی‌های آزادی که از بندر غزه به سمت آب‌های بین‌المللی به راه افتاده بودند، تیراندازی کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، دهها قایق فلسطینی به همراه فعالان صلح بین‌المللی که پرچم‌های فلسطین را در دست داشتند، در یک تظاهرات دریایی به سمت آب‌های مرزی اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ فلسطین به راه افتادند، اما قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی به آنها نزدیک شده و به سمت آنها تیراندازی کردند که در نتیجه، یک نفر زخمی شد.

هیات تحرک ملی با صدور بیانیه‌ای خاطر نشان کرد که این تظاهرات دریایی که امروز-شنبه- با مشارکت نزدیک به ۴۰ قایق آغاز شده بود، پیامی به احزاب و گروه‌های شرکت کننده در توافق آرام سازی غزه داشت.

«ادهم ابو سلمیه» سخنگوی هیات ملی لغو محاصره طی کنفرانسی مطبوعاتی در بندر غزه خاطر نشان کرد که این تظاهرات دریایی حامل این پیام برای گروه‌های فلسطینی بود که ملت فلسطین هر راه حلی را که شامل لغو محاصره غزه نباشد، قبول نمی‌کند.

ابو سلمیه تصریح کرد که این تحرک پیام‌های آشکاری دارد و آن اینکه این اقدامات زمینی و دریایی تا زمان لغو محاصره غزه در هر جهتی ادامه خواهد یافت و این حق ساکنان غزه است که در آزادی کامل و بدون محاصره و اشغالگری زندگی کنند.

وی افزود: «ما سعی در اطلاع رسانی به جهانیان درباره محاصره و درد و رنج ساکنان غزه را داریم و ملت ما هیچ گونه هزینه سیاسی در قبال لغو محاصره پرداخت نخواهد کرد.»

غزه کشتی‌های آزادی فلسطین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر